Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Soutěže

Studenti ze Slavkova soutěží o titul Svačina roku

Slavkov u Brna, 19. října 2018 – Integrovaná střední škola Slavkov u Brna se účastní 6. ročníku celostátní soutěže Svačina roku s Rio Mare. O titul letos bojuje rekordní počet škol i studentů. Na nejlepší čekají ceny v hodnotě 20 000 Kč a tuňákové produkty značky Rio Mare v hodnotě 25 000 Kč. I letos bude do hlasování zapojena veřejnost.  Odbornou porotu tvoří Mistr kuchař Vladimír Picka a šéfkuchaři Jiří Král a Vladislav Stuparič. Velké finále proběhne v pražském gastronomickém studiu Chefparade+ za moderace Markéty Hrubešové.

Ukaž, co umíš?

Dne 17. října 2018 jsem se zúčastnila soutěže ,,Ukaž, co umíš?“ Soutěž se konala ve Velkém Meziříčí v HŠ Světlá. Tématem soutěže bylo 100 let české státnosti a soutěžící museli splnit dvě části. Prvním úkolem bylo vytvořit dort, druhý pak spočíval v přípravě dezertu. Tento moučník jsem pojmenovala: ,,Dezert pana Masaryka“. Soutěžní úkol nebyl jednoduchý, ale i tak se mi podařilo vybojovat první místo. Díky této soutěži jsem získala větší rozhled a další cukrářské zkušenosti.

T. Beránková, ISŠ

Nedělní úspěch v Praze

Dne 7. 10. 2018 se naši žáci zúčastnili v Praze soutěže HAVANA CLUB FLAIR CUP 2018 pořádané při příležitosti výstavy For Gastro & Hotel 2018. 

MELOUNOVÝ ŠAMPIONÁT A JUNIOR JOGGING V TŘEBÍČI

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 se již po devatenácté konala soutěž ve vyřezávání ovoce a zeleniny  – carvingu. Soutěže se zúčastnila žákyně druhého ročníku hotelnictví K. Bartáková a žákyně oboru cukrář V. Plisková.

 

Gulach open 2018

V sobotu 19. května 2018 se na slavkovském koupališti konal již 11. ročník soutěže Gulach open, jehož se zúčastnilo 13 družstev. Soutěžili jsme celkem ve třech kategoriích, a to - o nejlepší hovězí guláš, o jiný guláš a image družstva.  Naši školu reprezentoval tým žáků a učitelek odborného výcviku učebního oboru kuchař – číšník, který se v kategorii o nejlepší hovězí guláš umístil na 3. místě.

Mgr. P. Horáková, ISŠ

AUTOMOBILEUM - finále ČR 2018

Ve dnech 16. a 17. 5. 2018 se naši žáci P. Maxián a F. Macháň jako vítězové krajského kola zúčastnili v Hradci Králové celorepublikového finále. Čtyřčlenné družstvo doplnili žáci z brněnské automobilní školy a COP Kyjov.

AUTOMOBILEUM 2018

Dne 3. 5. 2018 se vybraní automechanici zúčastnili dalšího ročníku krajské soutěže Automobileum 2018. Dvanáct nejlepších soutěžících z celého JMK předváděli svojí šikovnost a dovednost ve dvou částech soutěže.

Slavkovské memento 2018

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo na slavkovském zámku ve čtvrtek 26. dubna t.r. za účasti zástupců generálního konzulátu Ruské federace, starosty Slavkova u Brna Michala Boudného a zástupce velitele Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově  plk. gšt. Petra Svobody. Svým uměním potěšili přítomné žáci ZUŠ F. France (ve spolupráci se svými vyučujícími).

Mistrovství ČR oboru truhlář 2018

Dne 25. 4. 2018 se uskutečnilo pro žáky oboru truhlář v areálu BVV Brno v rámci veletrhu nábytku MOBITEX finálové kolo této soutěže. Organizátorem celého mistrovství republiky a pořadatelem finálového kola byla Integrovaná střední škola Slavkov u Brna a vyhlašovatelem KLASTR českých nábytkářů. Z regionálních kol postoupil vždy nejlepší truhlář z každého kraje a 4 účastníci byli z Maďarska a Polska.

Hanácká barmanská show Prostějov 2018

Dne 22. 3. 2018 se konal v Prostějově 1. ročník Hanácké barmanské show. Soutěž navázala na tradici dlouholetých soutěží Hanácký pohár a po delší odmlce ji znovu sponzorovala Palírna u Zeleného stromu v Prostějově.  Soutěžili mladí studenti odborných škol gastronomického zaměření z celé Moravy i Čech. Naši hotelovou školu reprezentovali studenti 1. ročníku Marek Krejčíř a 4. ročníku Lukáš Hošek. Oběma studentům děkujeme za předvedené výkony a přejeme hodně dalších studijních i soutěžních úspěchů.

Go to top