Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Soutěže

Kuchařská naděje ze Slavkova u Brna je ve finále soutěže Svačina roku

Slavkov u Brna, 1. prosince 2017 – Nadějná kuchařka Aneta Vyhnánková z Integrované střední školy, Slavkov u Brna  je jednou z 15 finalistů 5. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare.

Mezinárodní soutěž Best in English 2017

Ve čtvrtek 30. 11. 2017 se uskutečnil další ročník mezinárodní soutěže v anglickém jazyce. Tisíce žáků z různých zemí se úderem deváté hodiny připojilo, aby na dálku porovnali a zároveň ověřili své znalosti z angličtiny. I na naší škole má tato soutěž již své pevné místo a letos se rozhodlo zúčastnit 25 žáků napříč ročníky. Přidanou hodnotou je hlavně to, že měli možnost se postavit trochu jiné angličtině, než na jakou jsou zvyklí ze školy a ti, kteří výzvu přijali, mají další zkušenost, která se jim nepochybně bude hodit v dalším studiu.

Mgr. V. Hirt, ISŠ

Němčinář roku 2017

Žáci 3. ročníku oboru hotelnictví se jako každoročně zúčastnili mezinárodní online soutěže Best in Deutsch. Náročný test trval 60 minut a žáci si ověřili znalosti nejen gramatické, ale i poslechové, při kterých se pořádně zapotili. Všichni se snažili dosáhnout co nejlepších výsledků, někteří byli spokojeni, jiní odcházeli se smutným výrazem ve tváři a zároveň s vědomím, že jediná cesta k úspěchu vede přes důkladnou domácí přípravu. V tomto úsilí je budeme podporovat a vést, aby za rok sklidili jen samé úspěchy.

Mgr. D. Mihálová, ISŠ

Truhláři ze Slavkova u Brna v Šoproni

Dne 16. - 17. 11. 2017 se uskutečnila v maďarské Šoproni mezinárodní soutěž družstev, které se zúčastnili žáci tříletých a čtyřletých oborů truhlář a zpracování dřeva. Soutěž každoročně pořádá odborná firma v areálu tamní university, má praktickou a teoretickou část a je financována pořadatelem a z projektu Visegrádské čtyřky.

Metelka Cup 2017

Pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka se dne 8. 11. 2017 ve Slavkově u Brna konal již 17. ročník Metelka Cupu, který organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace se svým dlouholetým partnerem -  likérkou Metelka.

TEEKANNE - CZECH TEATENDERS CUP 2017

Ve Slavkově u Brna se 8. listopadu 2017 konal druhý ročník TEEKANNE – CZECH TEATENDERS CUP 2017 společně se soutěží v horkých nápojích Metelka Cup. Tentokrát soutěž probíhala v areálu Austerlitz Golf Resort s překrásným výhledem na golfové hřiště. Hlavním partnerem této soutěže je společnost TEEKANNE, která dodala svoji prémiovou řadu čajů, a soutěžící měli možnost vybrat si z celé gastro řady čaje.

Kuchařské naděje ze Slavkova u Brna soutěží o nejlepší Svačinu roku

Slavkov u Brna, 30. října 2017 – Integrovaná střední škola Slavkov u Brna se účastní 5. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Letos je v gastronomické soutěži přihlášeno 38 škol z celé České republiky. Soutěžící se utkají o ceny v hodnotě 20 000 Kč a tuňákové výrobky Rio Mare. Novinkou letošního ročníku je hlasování veřejnosti. Odbornou porotu složenou z Mistra kuchaře Vladimíra Picka a šéfkuchaře restaurace Aureole Jiřího Krále doplní gastronomický specialista Petr Stupka. Velkým pražským finále soutěžící provede Markéta Hrubešová.

Jedna soutěž - dva poháry!

Minulou neděli se potvrdilo, že žáci na naší škole jsou opravdu všestranně nadaní, protože se jim podařilo získat rovnou dvě umístění na velmi náročné soutěži Havana Club Especial Flair Cup, která se uskutečnila na veletrhu For Gastro & Hotel v Praze.

Machři roku 2017

Ve čtvrtek 14. 9. 2017 se na Palackého náměstí a v Zítkových sadech v Praze odehrál tvrdý boj více než padesáti učňovských týmů o titul Machři roku v kategoriích truhlář, elektrikář a strojní mechanik.

Junior Jogging 2017

Kdo se ve čtvrtek 15. 6. 2017 pohyboval po Třebíči, mohl si připadat jako ve filmu Vrchní, prchni. Konal se zde totiž JUNIOR JOGGING - běh číšníků. Závodilo se v kategorii družstev i jednotlivců.

Go to top