Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Kulturní

Maturitní a závěrečné zkoušky

Květen a červen jsou ve škole vždy velmi důležité měsíce, neboť v květnu naši žáci skládají zkoušku dospělosti a červen je ve znamení závěrečných zkoušek.

Exkurze do Adamova

Dne 25. 6. 2018 se žáci třídy 3.B HT vydali na exkurzi do nedalekého Adamova u Brna. Nejprve jsme navštívili novogotický kostel sv. Barbory, ve kterém nám průvodce poskytl zajímavou přednášku o Světelském oltáři, který se zde nachází. Poté jsme se dali cestou, na které jsme mohli prověřit naši fyzickou zdatnost směrem k Alexandrově rozhledně, která se nachází na hoře Špičák. Po vystoupání se nám naskytl úžasný pohled na celé údolí. Exkurze byla pro nás velmi přínosná a jistě nám bude dobrým zdrojem informací k nastávající maturitní zkoušce.

S. Bezděková, ISŠ

Oenoforum v Brně

Ve dnech od 19. - 23. 6. 2018 jsme se zúčastnili Oenofora 2018 - Czech International Wine Competition je největší světovou soutěží vín pod patronátem OIV - Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži na území České republiky. Na konferenci se setkali všichni oboroví pracovníci z celého světa, od vinohradníků, přes enology, až po sommeliery a obchodníky vínem. Jsme velice rádi, že jsme se mohli již druhým rokem této jedinečné akce zúčastnit jako a nasbírali  jsme nové zkušenosti, kontakty a informace.

M. Šlancarová, ISŠ

Za Tizianem do Kroměříže

Posledním naším společným výletem třídy 3.B HT v tomto školním roce se stala exkurze do Kroměříže. Město, které bylo v devadesátých letech vyhodnoceno jako nejkrásnější historické město ČR, nás přivítalo v úterý 26. června 2018.

Osmičky, které změnily Československo

Stejnojmenný třídní projekt žáků 1.A a 1.B oboru hotelnictví naší školy byl realizován v rámci hodin dějepisu. O názvu hlasovali sami žáci a vybrali ho z několika návrhů. Celý projekt byl zaměřen k 100. výročí vzniku Československa a odstartoval akce, kterými si budou žáci ISŠ toto výročí i v příštím školním roce připomínat.

Setkání s ... Austrálií

V našem cestovatelském cyklu pro první ročníky jsme opět přivítali vzácného hosta – tentokrát naši bývalou kolegyni, paní Irenu Lochmanovou, která naše žáky vzala na okouzlující cestu po Austrálii.

Ples ISŠ Slavkov u Brna 2018

V pátek 23. února 2018 se konal již 23. společenský ples Integrované střední školy Slavkov u Brna a NF Student ve Společenském centru Bonaparte.

Zajímavá přednáška na téma kyberšikana

V měsíci únoru se žáci 1. ročníků všech oborů zúčastnili přednášky tiskové mluvčí Policie ČR por. Mgr. Musilové na téma kyberšikana. Seminář byl velmi poučný, dozvěděli jsme se, co může obnášet a jak bezpečně procházet sociální sítě. Za zajímavou přednášku děkujeme por. Mgr. Musilové.

H. Malíková a V. Konečný, žáci ISŠ

Setkání s ... Amerikou

Dne 25. 1. 2018 před uzavřením klasifikace za 1. pololetí čekalo na žáky 1. ročníků oboru hotelnictví malé překvapení.

Kámen a bolest

Dne 23. ledna 2018 jsme navštívili divadlo Reduta v Brně představení Kámen a bolest. Představení se odehrávalo ve Florencii v době renesance a týkalo se renesančního sochaře (a malíře) Michelangela Buonarroti, který hledá smysl bytí a postupně vyrůstá v jedinečného umělce.  V divadelní hře se také objevila řada dalších postav té doby, např. Leornado da Vinci, Lozenzo Medici nebo Niccolo Machiavelli, o kterých jsme slyšeli v hodinách literatury. Představení se nám líbilo a více nás seznámilo s renesanční dobou.

K. Smolíková, D. Zukalová, žákyně ISŠ

Go to top