Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

 

Na svých pravidelných cestách za poznáním jsme spolu za dva roky stihli navštívit řadu míst v České republice i v zahraničí. Ve středu 3. května 2017 se naše pozornost upřela k památkám, které sice nenacházíme často na titulních stranách propagačních materiálů, avšak bezpochyby patří k architektonickým klenotům jižní Moravy.


První zastávkou bylo malebné městečko Dolní Kounice, které by samo o sobě stálo za celodenní výlet. Vybrali jsme si hlavní magnet – bývalý klášter Rosa Coeli, který upoutal některé žáky už při tvorbě informační prezentace určené pro návštěvu naší partnerské školy v Itálii.  Krátce jsme se zastavili v místní synagoze, která nyní slouží jako muzeum a je pamětníkem početné židovské komunity, která kdysi v Dolních Kounicích žila. Stranou od hlavních silničních tahů se ukrývá románský kostel sv. Petra a Pavla v Řeznovicích z druhé poloviny 12. století. Do dnešní doby se zachovaly původní fresky sv. Ondřeje a sv. Jana a unikátní kumánský náhrobek umístěný uvnitř kostela. Kostel není běžně přístupný, proto velké poděkování patří paní Řezáčové za to, že jsme se mohli podívat dovnitř. Cílem naší cesty ovšem bylo město Znojmo a jeho hlavní turistická památka rotunda sv. Kateřiny, která je mimořádná svou freskovou výzdobou. Vzhledem ke své výjimečnosti je vstup do rotundy značně omezen jak počtem návštěvníků, tak počasím. V tomto ohledu jsme měli štěstí a díky přízni počasí se nám podařilo postupně navštívit vnitřní prostory rotundy. Závěrem bych chtěl jménem svým i žáků 2.B HT poděkovat všem milým průvodkyním, které se nám věnovaly a poskytly nám podrobné a zajímavé informace.

Mgr. V. Hirt, ISŠ

Teplota: 15.9 °C Čas měření:
2018-09-15 21:10:27
Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
Asociace českých nábytkářů
 
Ambasador MU Brno
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top