Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

 

V čase, kdy si připomínáme 72. výročí ukončení druhé světové války, navštívili žáci ISŠ ve Slavkově u Brna německý koncentrační tábor v polské Osvětimi a Březince. O exkurzi v tomto vyhlazovacím táboře jeví žáci velký zájem a škola dělá vše pro to, aby jim toto poznání umožnila.


Koncentrační tábor Auschwitz – Birkenau byl zřízen na základě příkazu H. Himmlera v roce 1940. Postupně se stal největším vyhlazovacím táborem a místem neuvěřitelného utrpení sta tisíců lidí různých národností z celé Evropy, jejichž přesné číslo dodnes neznáme. Už před návštěvou památníku byli žáci informováni, s čím se v táboře seznámí. Mnozí se během prohlídky neubránili jistému pohnutí mysli a často i slzám. Dle vyprávění si lze jen těžko udělat představu o tom, jak vypadaly plynové komory, zničení, vyhladovělí, nemocní, nucenými pracemi vyčerpaní lidé. Pohled na vystavené fotografie, věci osobní potřeby, kufry, hromady lidských vlasů či dětskou rukou namalované obrázky byl pro některé až děsivým zážitkem. V rámci exkurze uctili žáci 1.AHT, 2.BKČ a ostatní památku všech obětí zapálením svíček u stěny, kde byly konány individuální popravy. Pro většinu zúčastněných byla návštěva německého vyhlazovacího tábora v Polsku důvodem k hlubokému zamyšlení a k prohloubení si svých vědomostí. 

Mgr. E. Zemánková, ISŠ

Teplota: 15.9 °C Čas měření:
2018-09-15 21:10:27
Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
Asociace českých nábytkářů
 
Ambasador MU Brno
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top