Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Dny otevřených dveří ISŠ

První prosincový víkend je na naší škole již tradičně spojen s dny otevřených dveří. Jedinečné možnosti osobní prohlídky školy a zodpovězení všech dotazů týkajících se nabídky a podmínek studia využili především žáci základních škol a jejich rodiče.

Nastává čas předvánoční

Těšíte se na Vánoce? Chcete se inspirovat pro krásnou výzdobu svého vánočního stromečku a pomalu nasát vánoční atmosféru?

Ochutnali jsme thajskou kuchyni

V hodině praktické výuky technologie přípravy pokrmů nás 1. 11. 2017 navštívili manželé Hlásenští, kteří již několik let žijí v Thajsku. Přijeli nám ukázat některé z pokrmů, které jsou pro jejich zemi typické, jako SWEET and SAUR – výborný sladkokyselý pokrm s masem zeleninou a ananasem, Pad Thai – originální rýžové nudle, které chutnaly snad úplně každému a další pokrmy, které nás nadchly stejně jako ty první. Za jejich příjemnou společnost a zpestření výuky jsme jim velmi vděční my učitelé, ale i žáci naší školy. Moc jim touto cestou děkujeme a těšíme se, že nás znovu navštíví.

Ing. M. Svobodová, ISŠ

Bylo nám ctí a životním zážitkem

Již v letních měsících bylo vedení školy osloveno s nabídkou, zda bychom spolupracovali při přípravě a realizaci slavnostní recepce, která se bude konat při příležitosti státního svátku 28. října na Velvyslanectví ČR v Berlíně.  Letos byl osloven Jihomoravský kraj, aby v rámci této recepce proběhla prezentace našeho kraje.

Žáci ISŠ se účastnili soudního jednání

V rámci výuky občanské nauky se žáci třetího ročníku automechanik-truhlář zúčastnili trestního jednání u soudu ve Vyškově. Probíhalo hlavní líčení ve věci loupeže, a tak si žáci mohli vyslechnout i rozhodnutí o trestu. V praxi tak viděli skutečnou práci soudu a mohli to porovnat s tím, co se učí ve škole. Poté jsme si prohlédli expozice ve vyškovském muzeu. Nejvíce je zaujala výstava o přírodě Vyškovska a expozice cestovatele Aloise Musila. Tuto exkurzi chystáme i pro další třídy.

J. Lekavý, ISŠ

Technické obory na veletrhu 2017

Ve dnech 9. 10. - 13. 10. 2017 se ISŠ Slavkov u Brna tradičně zúčastnila Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně v rámci propagace Jihomoravského kraje a jejich odborných škol s technickým zaměřením. 

Zámecká jízda svatého Huberta

Dne 21. října 2017 se v zámeckém parku konala tradiční jízda sv. Huberta. Občerstvení pro hosty a jezdce připravili žáci oboru kuchař-číšník pod vedením učitelek odborného výcviku a obsluhovaly žákyně oboru hotelnictví pod vedením M. Novoměstské. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Kulhánková Vlad.

Poděkování za catering - přístavba ZŠ Tyršova

Malé občerstvení při slavnostním otevření přístavby ZŠ Tyršova ve Slavkově u Brna připravili žáci oboru hotelnictví pod vedením Mgr. M. Zajdákové a obsluhu této akce vedla M. Novoměstská. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Kulhánková Vlad.

Veletrh vzdělávání ve Slavkově u Brna 2017

Dne 19. 10. 2017 se uskutečnil XXI. Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v prostorách naší školy. Svoji nabídku učebních i maturitních oborů zde představilo celkem 37 středních škol a v živé knihovně zástupci firem představili nejžádanější profese regionu.

Odborná exkurze automechaniků Hyundai Nošovice

Dne 3. října 2017 navštívili žáci 2.B AU a žáci 3.A AU nejmodernější automobilku v Evropě -  Hyundai  Motor Manufacturing Czech Nošovice.

Go to top