Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Exkurze učitelů odborného výcviku

Dne 26. 6. 2018 jsme se s mým kolegou P. Orbánem vydali v rámci exkurze do firmy Iveco ve Vysokém Mýtě. Naším úkolem bylo dozvědět se co nejvíce informací hlavně o výrobě autobusů touto firmou.

Exkurze do firmy Likos

V úterý 26. června 2018 jsme se se žáky prvních ročníků oboru hotelnictví a podnikání vydali na exkurzi do slavkovského Likosu. Organizátoři exkurze se nás ujali a na úvod nás v zasedací místnosti seznámili s historií firmy, její současností i plánech do budoucna. Na závěr prezentace proběhl malý kvíz
a tři úspěšní žáci si odnesli drobné reklamní a upomínkové dárky.

Květinový den 2018

Ve středu 16. května 2018 se žáci naší školy zúčastnili sbírkové akce Květinový den. Letošní, již 22. ročník byl zaměřený na prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Odborná exkurze do penzionu Kadlcův mlýn

Dne 1. 6. 2018 se žáci tříd druhých ročníků oboru hotelnictví a kuchař-číšník zúčastnili odborné exkurze do penzionu Kadlcův mlýn v Brně, kde si žáci prohlédli ubytovací zařízení, nahlédli do zázemí kuchyně, zhlédli sklepní prostory bývalého mlýna včetně pozůstatků mlýnského kola a prošli se po krásném okolí Mariánského údolí. Exkurze byla velmi přínosná pro žáky obou oborů a bude jim dobrým zdrojem informací k maturitní či závěrečné zkoušce.

Mgr. M. Burgetová, ISŠ

Beseda s právníkem

Dne 8. 6. 2018 jsme absolvovali besedu s právníkem JUDr. Petrem Živělou. Dozvěděli jsme se užitečné informace z jeho dlouholeté praxe soudce a advokáta především z oblasti trestního a rodinného práva.

Světová výstava COSMOS DISCOVERY a VIDA Brno

V rámci získávání nových poznatků prožili žáci 1. B AU dva dny na zajímavých akcích v Brně. Dne 4. 6. 2018 navštívili světovou výstavu COSMOS DISCOVERY.

FESTIVAL RE:PUBLIKA

V pondělí 28. 5. 2018 navštívili žáci 3.A HT festival RE:PUBLIKA, který probíhá na brněnském výstavišti k 100. výročí založení Československa.

MISTROVSTVÍ SVĚTA SAJDKÁRKROS GRAND PRIX ČR + veterán side a veterán sólo

V sobotu 12. 5. 2018 a v neděli 13. 5. 2018 jsem zúčastnil se svým spolujezdcem Honzou Všetečkou, kterému bylo 14. 5. 2018 77 let, Mistrovství světa Sajkarkros Grand Prix v Kramolíně u Nepomuku. Účast na mistrovství světa byla v letošním roce rekordní a byla to pro mne mimořádná zkušenost.

EXKURZE KROMĚŘÍŽ

Dne 3. 5. 2018 navštívili žáci 3.A HT zámek a Květnou zahradu, které se nachází na seznamu UNESCO, a také mincovnu v Kroměříži. Nejdřív jsme navštívili vyhlídkovou věž, která je součástí zámku. Poté jsme absolvovali prohlídku historických sálů s průvodkyní, která nám poskytla zajímavý výklad. Posléze jsme i každý sám mohli projít Květnou zahradu nedaleko zámku. Poslední zastávkou byla Biskupská mincovna a vodárna. Jedná se o jedinou dochovanou mincovnu na území Moravy. Exkurze byla velmi poučná a zajímavá.

žákyně 3.A HT

Prohlídka zámku Slavkov-Austerlitz

Ve dnech písemných maturitních zkoušek trávili žáci prvních a druhých ročníků oboru hotelnictví mimo školu, aby měli maturanti na své zkoušky co největší klid. Strávili jsme hezké chvíle prohlídkou zámku Slavkov-Austerlitz. Několik žáků zámek ještě nenavštívilo, proto jsme velmi rádi díky skvělé paní průvodkyni zhlédli sály i salonky, nahlédli jsme do historického sálu, kde se každoročně koná slavnostní předávání maturitních vysvědčení a výučních listů žákům naší školy a podívali jsme se i do krásné zámecké zahrady. Všichni žáci si tento den velmi užili.

Mgr. M. Burgetová, ISŠ

Teplota: 15.9 °C Čas měření:
2018-09-15 21:10:27
Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
Asociace českých nábytkářů
 
Ambasador MU Brno
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top