Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Můžeš podnikat

Dne 31. 10. a 7. 11. 2018 jsme se zúčastnili semináře „Můžeš podnikat“. Poznali jsme reálné podnikatelské prostředí, diskutovali s podnikateli a seznámili se s vývojem a fungováním jejich firmy. Dne 31. 10. vedl seminář pan O. Neuberger a paní I. Minářová. My jsme se zúčastnili semináře ve druhém termínu, kde se nám jako první představil pan P. Minář, který nám povídal o jeho cestě a úspěších v podnikání a poradil nám, jak vůbec začít. Druhá přednášející byla paní R. Martinková, která nám kromě jejího příběhu dala i užitečné rady do našich začátků. Seminář byl velmi zajímavý a poučný. Těšíme se, až nové informace budeme moci využít i v praxi.

M. Šlancarová, A. Vyhnánková, ISŠ

 

Gaudeamus

Dne 26. 10. 2018 se žáci tříd 4.A HT a 4.B HT zúčastnili mezinárodního veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se konal na BVV Brno.
Zástupci vysokých, vyšší odborných a jazykových škol seznamovali zájemce ve svých stáncích s nabízenými studijními obory a s podmínkami a výhodami studia právě u nich. Žáci si mohli prohlédnout i doprovodné ukázky – bojová vozidla, sanitní vůz, chemické pokusy, mohli ochutnat výpěstky Mendlovy university. Veletrh nabízel i testy studijních předpokladů a poradenství s výběrem školy. Ten, kdo uvažoval o studiu v zahraničí, si mohl vybrat z upoutávky britských, švýcarských, německých a čínských škol. Vvěřím, že většina žáků našla inspiraci pro své další studium.

Mgr. Š. Freyová, ISŠ

 

KOLÁČ PRO HOSPIC

Dne 2. 10. 2018 se ve Slavkově u Brna konala akce „Koláč pro hospic“. O pomoc byly požádány i žákyně 1. B HT, které se rády a ochotně zapojily. Všechny utržené peníze budou využity pro seniory. Akce se vydařila a my jsme odešly domů s tím, že jsme jedno dopoledne mohly věnovat pro dobrou věc.

K. Kalendová, ISŠ

Prezentace v Budapešťi

Dne 13. 9. 2018 se konalo na českém velvyslanectví v Budapešti setkání českých a maďarských partnerských měst, setkání starostů a prezentace JMK při příležitosti 100. výročí založení republiky. Integrovaná střední škola byla oslovena naším zřizovatelem -  Jihomoravským krajem s přáním zajištění cateringu celé akce.

Zajímavá exkurze

V rámci odborné exkurze navštívili žáci třídy 2.A AU ISŠ ve Slavkově u Brna autoklempířství pana Jaroslava Kříže v Telnici. Jeden z posledních autoklempířů, který se vyučil v Rousínově, odloučeném pracovišti ISŠ, postupně přebral práci svého otce ve firmě, která si letos připomněla 20. výročí svého založení.

Výstava zahrádkářů 2018

Již poněkolikáté prezentujeme naši školu na Oblastní výstavě ovoce a zeleniny pořádané ve Slavkově u Brna. Letošním tématem byly luštěniny a výrobky studené kuchyně.

Město, ve kterém budu studovat

Dne 7. 9. 2018 navštívili žáci 1. ročníků Zámek Slavkov. Prohlédli si zde dvě expozice.
Expozice „Právo útrpné“ o hrdelním právu ukazuje příběhy mučených a trestaných na Slavkovsku a kruté praktiky středověkého
a novověkého soudnictví od 13. do 18. století. Výstava je instalována v barokním zámeckém podzemí a představuje nejen mučící nástroje, ale využívá i moderní audiovizuální techniku.
Dále žáci zhlédli výstavu „Jablko se (ne)kouše“. Jedná se o sbírku historických počítačů Aplle s více než 40 počítači a 60 ostatních Apple produktů.
Tento den zakončili žáci 1. ročníků procházkou po Slavkově u Brna, při které jim třídní učitelky představily město, ve kterém budou studovat.

Mgr. L. Járová, ISŠ

PRVNÍ DNY NAŠICH PRVNÍCH ROČNÍKŮ

Dne 6. 9. 2018 se žáci 1. ročníků oboru hotelnictví a kuchař-číšník zúčastnili odborné exkurze do penzionu Kadlcův mlýn v Brně, kde si žáci prohlédli ubytovací zařízení, nahlédli do zázemí kuchyně, zhlédli sklepní prostory bývalého mlýna včetně pozůstatků mlýnského kola a prošli se po krásném okolí Mariánského údolí. Žáci společně strávili volný čas a poznali blíže své spolužáky. Exkurze byla velmi přínosná pro žáky obou oborů a bude jim dobrým zdrojem informací k maturitní či závěrečné zkoušce.

Ing. M. Svobodová, ISŠ

Exkurze do Hoštic-Heroltic

Ve čtvrtek 6. 9. 2018 navštívili žáci 2.B AU a 3.B AU  Muzeum zemědělských strojů v Hošticích-Herolticích. Expozice tohoto muzea je ukázkou způsobu hospodaření a života vesnického lidu našeho regionu 19. a 20. století.

Exkurze učitelů odborného výcviku

Dne 26. 6. 2018 jsme se s mým kolegou P. Orbánem vydali v rámci exkurze do firmy Iveco ve Vysokém Mýtě. Naším úkolem bylo dozvědět se co nejvíce informací hlavně o výrobě autobusů touto firmou.

Go to top