Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Ostatní

Opékání špekáčků s ubytovanými klienty v B. Braun na Zlaté Hoře

V úterý 10. září 2019 jsme byli pozvaní na další společnou akci s klienty v B. Braun. Byl to táborák, spojený s opékáním špekáčků. Klientům jsme pomohli opéct špekáčky, pro zpestření programu Nela, Kristýna a Natálka namíchali pro všechny mochito. Pak jsme byli požádáni o vyřezání obrovské dýně. Tohoto úkolu se ujali Kamil s Terezkou. Myslím, že se nám vše povedlo, takže hurá na večeři. Bylo to příjemně strávené odpoledne.

žáci DM

Peče celá země

Dne 26. 8. 2019 nás navštívili členové produkčního týmu České televize Praha, aby do chystaného pořadu Peče celá země natočili ukázku na téma využití cukru. Naše paní učitelka odborného výcviku L. Hladká si připravila ukázku drátkování květin. Celý postup názorně předvedla a okomentovala a my se jen můžeme těšit na příští rok, kdy Česká televize odstartuje tolik populární pořad i v České republice.

Kulhánková Vlad.

Exkurze do Hoštic-Heroltic

V úterý 18. 6. 2019 navštívili žáci 2.A AU ISŠ Slavkov u Brna Muzeum zemědělských strojů v Hošticích-Herolticích. Velice zajímavá muzejní expozice ZOD Haná se sídlem ve Švábenicích obsahuje neuvěřitelné množství předmětů, které byly využívány v zemědělství v 19. a 20. století a s některými se můžeme setkat na zemědělských farmách a usedlostech ještě i dnes.

Beseda s hasičem

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 přišel mezi žáky třídy 2.B CUTR pan Jan Dvořáček, příslušník Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, HS Slavkov u Brna, aby s žáky v rámci občanské nauky pohovořil o práci hasičů, zejména při povodních a záplavách, kterých v poslední době není málo. Zvukově žákům předvedl druhy sirén a na co jejich zvuk obyvatelstvo upozorňuje, s žáky rozebral, jak se chovat v situaci, kdy vypukne požár. Přednáška byla velmi poučná a zajímavě doplnila probírané učivo OBN.

Mgr. E. Zemánková, ISŠ

Nezapomenutelné zážitky

Ve dnech 12. 6. – 14. 6. 2019 odjela naše třída 3.A HT na poznávací zájezd do Slovinska. Program jsme měli velmi nabytý.

Oenoforum 2019

Do lednického zámku se 20. a 21. 6. 2019 sjeli tuzemští a zahraniční degustátoři ze 13 zemí, aby v rámci již 13. ročníku mezinárodní soutěže vín vybrali vítěze ze 523 špičkových vín z celého světa.

Poděkování za catering - konference Brno

Jménem vedení školy i jménem svým děkuji Mgr. Horákové, učitelkám odborného výcviku KČ a žákům za skvělou spolupráci při přípravě a zajištění občerstvení na Konferenci o kariérovém poradenství v Brně.

Kulhánková Vlad.

Byli jsme součástí cvičení IZS

Cvičení integrovaných záchranných složek probíhalo ve Slavkově u Brna 23. května roku 2019 na dialyzačním středisku B. Braun Omnia. Cvičení se simulovalo vznik požáru a záchrany pacientů. Téhle akce se zúčastnili žáci Integrované střední školy Slavkov u Brna.

PRAHA - CAFÉ SAVOY

Ve dnech 6. -7. června 2019 jsme se vydali se žáky oboru cukrář a kuchař-číšník na společnou exkurzi do Prahy. Jako zlatý hřeb programu jsme navštívili kavárnu Café Savoy, ve které jsme si pochutnali na výborných cukrářských výrobcích a mohli jsme se seznámit se zázemí tohoto zařízení.

Dny Slavkova

Na Den dětí 1. 6. 2019 letos připadly také Dny Slavkova a jako každoročně se na nich podílela i naše škola.

Videoprezentace školy

Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
České ručičky
 
Asociace českých nábytkářů
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top