Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Pracovní stáže a studium v zahraničí

Ačkoli se čtyři roky studia zdají být na počátku dlouhou dobou, dříve či později nastane situace, kdy budoucí absolventi začnou řešit, co dál. Nabídek je sice nepřeberné množství, o to těžší bývá se v nich orientovat.

Prezentace školy a exkurze žáků na veletrhu Salima

V týdnu od 27. 2. do 2. 3. využila naše škola nabídky prezentovat gastronomické obory na přehlídkové ploše pavilonu A1 v rámci Mezinárodního potravinářského veletrhu SALIMA/VINEX 2018.

Sportovec okresu Vyškov 2017

Slavnostní vyhodnocení nejlepších sportovních týmů a sportovců za rok 2017 se konalo v SC Bonaparte ve Slavkově u Brna.  Slavnostní raut připravili a návštěvníky po celý večer obsluhovali žáci oboru kuchař-číšník pod odborným vedením Mgr. P. Horákové a Mgr. J. Pytelové. Sladké občerstvení připravily žákyně oboru cukrář pod vedením učitelky odborného výcviku L. Hladké. Jménem svým i vedení školy děkuji všem, kteří se na této významné akci podíleli.

Kulhánková Vlad., ISŠ

Expedice do světa informací a médií

Dne 16. 2. 2018 se žáci 1. a 2. ročníků oboru hotelnictví zúčastnili výukového programu s tématem mediální výchovy. V první části programu nás lektorky blíže seznámily s dnes moderními pojmy jako „Fake News“, „Hoax“, „Clickbait“ apod., při výkladu o lživých zprávách se dotkly i historie, např. období druhé světové války a válečné propagandy.

„Postav si svůj elektromobil“

Odborní učitelé praktického vyučování úseku autooborů se zúčastnili pracovního setkání na téma podpory moderní výuky elektromobilů Z průběhu jednání přinášíme tiskovou zprávu.

OC Olympia Brno patřila středoškolákům

Poslední lednový víkend zaplnili prostory OC Olympia Brno žáci a učitelé z 33 středních škol. Od pátku do neděle zde probíhal 4. ročník prezentace středních odborných škol Jihomoravského kraje.

Projekt REVO APS

Dnes úspěšně proběhlo prezentovaní Reva na naší škole. Upravené RS230 se dostalo velkého obdivu od žáků, které zaujal především výkon vozidla. Projekt firmy Revo APS bude pokračovat formou soutěže o nejlépe vytvořený propagační leták, jehož hlavní výhrou bude jízda (jako spolujezdec) na brněnském okruhu v upraveném voze.Možnosti osobní návštěvy a prohlídky školy využili v rámci lednových dnů otevřených dveří především žáci 9. tříd ZŠ v doprovodu svých rodičů.

P. Pelíšek, ISŠ

 

Dny otevřených dveří ISŠ

Možnosti osobní návštěvy a prohlídky školy využili v rámci lednových dnů otevřených dveří především žáci 9. tříd ZŠ v doprovodu svých rodičů.

Výstava na Špilberku a veletrh cestovního ruchu

V rámci výuky zeměpisu cestovního ruchu se v pátek 19. ledna 2018 vypravili žáci třídy 2.B HT do Brna, aby zde navštívili odborný veletrh Regiontour a Go. Jelikož se brány brněnského výstaviště otevíraly až v 10 hodin, naskytl se prostor pro komentovanou prohlídku zajímavé interaktivní výstavy na hradě Špilberk – Stavba jako Brno (žáci si zde např. zkusili postavit gotické okno).  Na samotném veletrhu pak žáci obešli zejména stánky jednotlivých krajů, aby si nasbírali podklady pro workshopy a obohatili své poznatky získané v hodinách.

Mgr. V. Hirt, ISŠ

Novoroční setkání žáků s vedením školy 2018

Jako malé poděkování našim žákům se konalo na začátku ledna 2018 novoroční setkání nejúspěšnějších žáků s vedením školy a třídními učiteli.

Go to top