Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Zámecká jízda svatého Huberta

Dne 21. října 2017 se v zámeckém parku konala tradiční jízda sv. Huberta. Občerstvení pro hosty a jezdce připravili žáci oboru kuchař-číšník pod vedením učitelek odborného výcviku a obsluhovaly žákyně oboru hotelnictví pod vedením M. Novoměstské. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Kulhánková Vlad.

Veletrh vzdělávání ve Slavkově u Brna 2017

Dne 19. 10. 2017 se uskutečnil XXI. Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v prostorách naší školy. Svoji nabídku učebních i maturitních oborů zde představilo celkem 37 středních škol a v živé knihovně zástupci firem představili nejžádanější profese regionu.

Odborná exkurze automechaniků Hyundai Nošovice

Dne 3. října 2017 navštívili žáci 2.B AU a žáci 3.A AU nejmodernější automobilku v Evropě -  Hyundai  Motor Manufacturing Czech Nošovice.

ZAHRÁDKÁŘI 2017

Jako každý rok i letos jsme připravovali pro místní organizaci zahrádkářů prezentaci výrobků s použitím zeleniny a ovoce. Téma letošní akce se neslo v duchu: konzervace domácích výpěstků.

Exkurze do Kyjova

Dne 26. 6. 2017 jsme se vydali s naší třídou A. A HT a paní učitelkou Kocmanovou a Svobodovou do pivovaru a kavárny Pražírna v Kyjově. Měli jsme možnost se podívat do „zákulisí“ Kyjovského pivovaru, kde nám popsali, jak a z čeho se jaké pivo vyrábí a taky nám dali ochutnat ještě nezkvašené pivo. V Pražírně nám povykládali o pravé kávě, její chuti, správném pražení a mletí. Na závěr jsme měli i tam možnost ochutnání, tentokrát pravé kávy, která má být správně kyselejší a ovocitější, a přesně taková i byla. Celou exkurzi bych zhodnotila jako velice úspěšnou a určitě bych jela znovu.

M. Šlancarová, žákyně ISŠ

Oenoforum 2017, Czech International Wine Competition

XI. ročník, 21. - 23. 6. 2017, Slavkov u Brna, Česká republika.
Již 11. ročník jediné OIV soutěže v České republice, jehož pořadatelem je Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Unií enologů České republiky, Vinařským fondem České republiky a Národním vinařským centrem, o.p.s., úspěšně proběhl v našem městě.

Exkurze do Sonnetoru

Dne 20. 6. 2017 se naše třída 1.B hotelnictví vydala na exkurzi do Čejkovic. Navštívili jsme Sonnentor (v překladu Sluneční bránu) výrobnu bio bylinných čajů, koření a dalších bio výrobků. Dozvěděli jsme se, jak se bylinky dostávají do výrobny, kdo je pěstuje, jak zkoumají jejich kvalitu a jak se zpracovávají. Poté jsme navštívili prodejnu, kde jsme si mohli zakoupit produkty této známé firmy. Na rozloučenou jsme  dostali  balíček s čaji, abychom každý mohli ochutnat.

K. Bartáková, žákyně ISŠ

Beseda s právníkem

Dne 12. června 2017 jsme se zúčastnili besedy s právníkem JUDr. Petrem Živělou, který nám vyprávěl své příběhy ze soudní síně, které prokládal vtipnými historkami. Odpovídal na naše otázky. Spousta informací pro nás byla nová. Děkujeme za besedu, která pro nás byla velmi přínosná.

T. Doležálková, F. Malík a D. Veselá, žákyně ISŠ

Hmyz na talíři

Již podruhé jsme na naší škole přivítali šéfkuchaře Petra Ocknechta, který žákům 1. a 2. ročníku oboru kuchař – číšník a hotelnictví připravil zajímavou ochutnávku jedlého hmyzu.

Odborné exkurze ve Fordu a Renocaru

Dne 8. června 2017 navštívili žáci 2.A AU v rámci odborné exkurze autoservisy Ford a Renocar v Brně. V obou firmách se jich ujali zkušení pracovníci, kteří je seznámili s provozem těchto firem od přijímání vozidel do opravy, až po samotný prodej ojetých vozů či zcela nových automobilů.

Teplota: 10 °C Čas měření:
2017-10-23 20:46:43
Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
Asociace českých nábytkářů
 
Ambasador MU Brno
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top