Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Oenoforum 2017, Czech International Wine Competition

XI. ročník, 21. - 23. 6. 2017, Slavkov u Brna, Česká republika.
Již 11. ročník jediné OIV soutěže v České republice, jehož pořadatelem je Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Unií enologů České republiky, Vinařským fondem České republiky a Národním vinařským centrem, o.p.s., úspěšně proběhl v našem městě.

Exkurze do Sonnetoru

Dne 20. 6. 2017 se naše třída 1.B hotelnictví vydala na exkurzi do Čejkovic. Navštívili jsme Sonnentor (v překladu Sluneční bránu) výrobnu bio bylinných čajů, koření a dalších bio výrobků. Dozvěděli jsme se, jak se bylinky dostávají do výrobny, kdo je pěstuje, jak zkoumají jejich kvalitu a jak se zpracovávají. Poté jsme navštívili prodejnu, kde jsme si mohli zakoupit produkty této známé firmy. Na rozloučenou jsme  dostali  balíček s čaji, abychom každý mohli ochutnat.

K. Bartáková, žákyně ISŠ

Beseda s právníkem

Dne 12. června 2017 jsme se zúčastnili besedy s právníkem JUDr. Petrem Živělou, který nám vyprávěl své příběhy ze soudní síně, které prokládal vtipnými historkami. Odpovídal na naše otázky. Spousta informací pro nás byla nová. Děkujeme za besedu, která pro nás byla velmi přínosná.

T. Doležálková, F. Malík a D. Veselá, žákyně ISŠ

Hmyz na talíři

Již podruhé jsme na naší škole přivítali šéfkuchaře Petra Ocknechta, který žákům 1. a 2. ročníku oboru kuchař – číšník a hotelnictví připravil zajímavou ochutnávku jedlého hmyzu.

Odborné exkurze ve Fordu a Renocaru

Dne 8. června 2017 navštívili žáci 2.A AU v rámci odborné exkurze autoservisy Ford a Renocar v Brně. V obou firmách se jich ujali zkušení pracovníci, kteří je seznámili s provozem těchto firem od přijímání vozidel do opravy, až po samotný prodej ojetých vozů či zcela nových automobilů.

Navštívili jsme děti v Otnicích

I když bylo trošku pod mrakem, s radostí jsme vyjeli do Otnic. V momentě, když jsme parkovali na parkovišti, děti už stály u okna a netrpělivě čekaly na naši návštěvu. Přivítaly nás s velikou radostí a hlasitým povykem.

Poděkování za Květinový den 2017

Jménem organizace  Mamma HELP z.s.  bych ráda poděkovala studentům i profesorům ISŠ Slavkov za spolupráci při Květinovém dni 10. 5. 2017.

V letošním roce se jim podařilo vybrat ve prospěch Ligy proti rakovině krásných 7 896  Kč za 349 květinek. Průměr na květinku činí 22,60 Kč. Děkujeme a těšíme se na spolupráci v příštím roce.

Ing. Lenka Pelánková
koordinárorka Mamma HELP centra Brno

Vysíláme s Českým rozhlasem Brno

Dne 10. 5. 2017 se naši teatendeři T. Pruch a L. Musil zúčastnili nahrávání toho nejzajímavějšího ze svých dosavadních zkušeností, které získali na republikových soutěžích v přípravě čaje.

Poslední zvonění 2017

Dne 28. 4. 2017 se celou naší školou rozezněly zvonky a píšťalky, protože dvě třídy oboru hotelnictví a jedna třída nástavbového studia měly své poslední zvonění. Tradice posledního zvonění je na naší škole vždy na dobré úrovni.

Zástupce firmy Renocar v naší škole

Dne 9. 5. 2017 se uskutečnila druhá beseda představitele firmy Renocar Dr. Jiřího Tomana, CSc. s žáky třetích ročníků učebního oboru automechanik.

Go to top