Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Studium ve Velké Británii

Dne 6. března 2019 měli žáci maturitních ročníků možnost zúčastnit se přednášky ambasadora UniLink pana Kryštofa Klimeše a profesora University of Derby pana Tonnyho Clodda.

Život s gamblerem – prevence hazardu

Ve čtvrtek 28. února 2019 měli naši žáci vzácnou příležitost setkat se na půdě školy se spisovatelkou Martinou Bittnerovu.

Sportovec okresu Vyškov 2018

Dne 28. 2. 2019 žáci 3. ročníku oboru kuchař – číšník pod vedením učitelek odborného výcviku připravovali catering k příležitosti slavnostního vyhlášení Sportovce roku okresu Vyškov 2018, které se konalo v Besedním domě ve Vyškově. Této akce se naši žáci zhostili tradičně velmi dobře. Zadavatel byl spokojen a i samotný raut proběhl úspěšně.

L. Sigmundová, ISŠ

SWEET EXPO 2019 VARŠAVA

Ve dnech 16. – 17. 2. 2019 pořádala Asociace kuchařů a cukrářů zájezd na úžasný veletrh Sweet Expo 2019, který se konal ve Varšavě. Každý, kdo miluje cukrařinu, by měl tento veletrh navštívit.

Poděkování za catering - Policie ČR

Jménem vedení školy a jménem svým děkuji Mgr. P. Horákové a žákyním 1. ročníku hotelnictví za organizaci cateringu v reprezentativních prostorách slavkovského zámku při slavnostním ocenění policistů a zaměstnanců Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Kulhánková Vlad.

Vánoční nápoje na výstavišti

7. prosince začali na brněnském výstavišti vánoční trhy a ani u této akce nemůžeme chybět a proto jsme vyrazili s našimi žáky Lukášem a Terkou zpříjemnit nakupování návštěvníkům. Ti v kuchyňském studiu připravovali celý den horké vánoční nápoje a kolemjdoucí mohli přijít, posedět, poslechnout si připravený program a samozřejmě ochutnat naše nápoje. Pro tento adventní čas jsme připravili Vánoční vinný punč, Svařené víno s karamelem a pro děti a řidiče Pomerančový punč se zázvorem, Horký kořeněný jablečný punč, hosté, které bolelo v krku ocenili Medovou limonádku, jejíž základní ingrediencí je také zázvor. Všem přejeme v toto předvánočním čase, pohodu a klid a vše nejlepší do nového roku.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ

Festival vzdělávání Brno

Dne 22. – 23. 11. 2018 se konal v BVV Veletrh středních škol. V pavilonu G1zástupci škol představovali obory ve stáncích. V našem případě zde byla připravena přehlídka výrobků z jednotlivých oborů a usměvavý pedagogický tým.

Dny otevřených dveří ISŠ

V pátek 30. 11. a v sobotu 1. 12. přivítali žáci a učitelé ISŠ Slavkov u Brna návštěvníky dnů otevřených dveří. Možnosti osobní prohlídky školy a zodpovězení všech dotazů týkajících se nabídky a podmínek studia využili tradičně nejvíce žáci základních škol a jejich rodiče.

Můžeš podnikat

Dne 31. 10. a 7. 11. 2018 jsme se zúčastnili semináře „Můžeš podnikat“. Poznali jsme reálné podnikatelské prostředí, diskutovali s podnikateli a seznámili se s vývojem a fungováním jejich firmy. Dne 31. 10. vedl seminář pan O. Neuberger a paní I. Minářová. My jsme se zúčastnili semináře ve druhém termínu, kde se nám jako první představil pan P. Minář, který nám povídal o jeho cestě a úspěších v podnikání a poradil nám, jak vůbec začít. Druhá přednášející byla paní R. Martinková, která nám kromě jejího příběhu dala i užitečné rady do našich začátků. Seminář byl velmi zajímavý a poučný. Těšíme se, až nové informace budeme moci využít i v praxi.

M. Šlancarová, A. Vyhnánková, ISŠ

 

Gaudeamus

Dne 26. 10. 2018 se žáci tříd 4.A HT a 4.B HT zúčastnili mezinárodního veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se konal na BVV Brno.
Zástupci vysokých, vyšší odborných a jazykových škol seznamovali zájemce ve svých stáncích s nabízenými studijními obory a s podmínkami a výhodami studia právě u nich. Žáci si mohli prohlédnout i doprovodné ukázky – bojová vozidla, sanitní vůz, chemické pokusy, mohli ochutnat výpěstky Mendlovy university. Veletrh nabízel i testy studijních předpokladů a poradenství s výběrem školy. Ten, kdo uvažoval o studiu v zahraničí, si mohl vybrat z upoutávky britských, švýcarských, německých a čínských škol. Vvěřím, že většina žáků našla inspiraci pro své další studium.

Mgr. Š. Freyová, ISŠ

 

Go to top