Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Dne 8. června 2017 navštívili žáci 2.A AU v rámci odborné exkurze autoservisy Ford a Renocar v Brně. V obou firmách se jich ujali zkušení pracovníci, kteří je seznámili s provozem těchto firem od přijímání vozidel do opravy, až po samotný prodej ojetých vozů či zcela nových automobilů.


Žáci si mohli prohlédnout motor jimi vybraných značek, některá auta byla pro srovnání nastartována. Budoucí automechanici si s obdivem prohlédli dílnu v Renocaru, která je zaměřena na opravu historických vozidel. Ovšem největší pozornosti se těšilo muzeum veteránů, které je volně přístupné široké veřejnosti. Žáci si prohlédli dvě prosperující a stabilní společnosti, které využívají moderní technologie a špičkovou techniku a které mají o mladé lidi velký zájem. Exkurze byla vhodným doplněním učiva odborných předmětů a navíc žákům představila možnosti uplatnění se v praxi po získání výučního listu.

Mgr. E. Zemánková, ISŠ

Go to top