Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Žáci prvních ročníků oboru automechanik navštívili dne 3. května 2018 Kopřivnici, kde prožili zajímavý den a dozvěděli se spoustu zajímavostí.


Nejprve navštívili závod TATRU, která pod heslem „TATRA vás dostává dál již 120 let“ je velmi úspěšná při výrobě svých nákladních vozidel. Seznámili se s historií výroby, s tatrováckou koncepcí podvozku automobilu, která se neustále rozvíjí a zdokonaluje. A co nám ještě v závodě ukázali? Mohli jsme si prohlédnout hasičskou zbrojnici a moderní hasící techniku. Někteří chlapci si vyzkoušeli na vlastním těle oblečení a výzbroj hasiče při zásahu. Exkurze pokračovala v technickém muzeu Tatry, kde je soustředěna nejucelenější sbírka automobilů Tatra ze všech etap výroby. Sbírku doplňují podvozky, motory, sportovní trofeje a dobové fotografie. Jedna z expozic je věnována manželům Emilovi a Daně Zátopkovým a jejich úžasným sportovním úspěchům. Žáci se vrátili plni dojmů a nových poznatků. Určitě se budou těšit na další zajímavé exkurze. Na závěr musíme poděkovat NADACI STUDENT, která nám přispěla na dopravu autobusem.

Ing. V. Otáhalová, ISŠ

Teplota: 21.8 °C Čas měření:
2018-10-16 12:50:37
Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
Asociace českých nábytkářů
 
Ambasador MU Brno
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top