Pro většinu z nás jsou nejsilnější zážitky z toho, co děláme poprvé a my měli možnost 14. prosince 2018 takový zážitek prožít v přímém přenosu České televize, kde jsme se zúčastnili vysílání pořadu Sama doma.


V dopoledních hodinách jsme se vydali do Rajhradu, kde probíhalo speciální vánoční natáčení pořadu v rámci vánoční výstavy v tamější střední škole. Tam již byl připravený celý štáb a my jsme získali příležitost vidět zákulisí a všechny, kteří pracují na tom, aby pořad mohl být vysílán. V tomto díle jsme měli za úkol připravit horké nápoje pro sváteční čas. Do Rajhradu jsme s sebou přivezli inventář na přípravu několik horkých alkoholických i nealkoholických nápojů a poté, co jsme se připravili, nám dal pan režisér Petr Ryšavý instrukce před přímým přenosem, v maskérně nás všechny poupravili a pak už jsme dostali mikrofony a nervózně čekali, až přijde naše chvíle. V prvním vstupu představila Mgr. Vladislava Kulhánková naši školu společně s naším úspěšným žákem L. Musilem. V druhém vstupu T. Holková připravila svůj drink Teiwaz a popovídala si s velmi milou moderátorkou Veronikou Boleslavovou o soutěžích a v posledním vstupu naši žáci dokončili svoje nápoje a nabídli je k ochutnávce. Všichni máme spoustu informací, které se do tak krátkého vstupu bohužel nevešly, a tak doufáme, že v budoucnu zavítá televize i k nám, protože máme co nabídnout. Pokud budete mít zájem dozvědět se více o horkých nápojích, máte příležitost se přijít podívat na Austerlitz Golf Resort, kde se bude konat další ročník Metelka Cupu anebo na stránky České televize, kde je možnost se podívat na tento díl z  14. prosince  Sama doma nebo také na facebooku, kde jsou fotografie z toho natáčení. Děkujeme celému štábu České televize za pozvání.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ