Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Projekt Edison opět vyvolal nadšení u žáků ISŠ Slavkov u Brna

Ve dnech 6. – 10. února 2017 probíhal na naší škole multikulturní projekt Edison, který poskytuje mládeži a dětem v České republice prostor a motivaci k přemýšlení o jejich budoucích možnostech, založených na poznání lidí z různých kultur a jejich chování, případně vytváří zázemí pro takovéto prostředí.

Lecco slaví se Slavkovem u Brna - Napoleona

Ve dnech 30. 11. – 4. 12. 2016 přijeli na výměnný pobyt studenti a pedagogové z italského Lecca a oplatili nám tak návštěvu z konce září letošního roku. 14 žáků bylo ubytovaných v rodinách žáků 2.B oboru hotelnictví a spolu se svými dvěma učiteli a námi jako průvodci poznávali krásy Slavkova u Brna při příležitosti napoleonských slavností.

Projekt Hrajeme jižní Moravu u nás ve škole

Dne 19. 9. 2016 navštívili žáci školy polské město Rybnik. Po příjezdu nás přivítali polští studenti, kteří pro nás měli připravený pestrý program na celý náš pobyt. My jsme naše polské přátele přivítali ve Slavkově u Brna 9. 10. 2016.

Na návštěvě italské partnerské školy v Leccu

Zdálo se to zprvu neuvěřitelné, ale po roce opět realizujeme výměnu s naší partnerskou školou v italském Leccu. Životním zážitkem se stala pro mnohé žáky už samotná cesta první den. Ne že bychom se ztratili (to u nás neumíme), ale první let se nezapomíná...

Projekt Tváře světla

Mezinárodní projekt Tváře světla mezi Integrovanou střední školou ve Slavkově u Brna a Liceo Manzoni v italském Leccu byl realizován ve dvou setkáních.

Návštěva italských studentů z partnerské školy Liceo Manzoni v Lecco

Naše škola se dlouhodobě podílí na organizaci bilaterálních i multilaterálních výměnných programů pro své žáky, ať již v rámci evropských projektů či individuálně. Cílem těchto studijních a poznávacích výměn je zprostředkovat našim žákům kontakt se zahraničními vrstevníky, procvičit jazykové znalosti, získat nové zkušenosti, rozvíjet příslušné kompetence, rozšířit vlastní obzory a v neposlední řadě také prezentovat zahraničním hostům krásy Jihomoravského kraje i přilehlých moravských regionů.

Realizace projektu EDISON na naší škole

 

V průběhu adventního týdne od 16. – 20. prosince 2013 jsme se zapojili do projektu EDISON. Je to multikulturní projekt, který poskytuje mládeži a dětem v České republice prostor a motivaci k přemýšlení o budoucích možnostech, založených na poznání lidí z různých kultur a jejich chování, případně vytváří zázemí pro takovéto prostředí. A jak to celé probíhalo pohledem našich žáků můžete zjistit v článcích níže.

Projekt EDISON na naší škole

V průběhu adventního týdne od 16. – 20. prosince 2013 jsme se zapojili do projektu EDISON. Je to multikulturní projekt, který poskytuje mládeži a dětem v České republice prostor a motivaci k přemýšlení o budoucích možnostech, založených na poznání lidí z různých kultur a jejich chování, případně vytváří zázemí pro takovéto prostředí.

Comenius camp Rybnik

 

Ve dnech 31. 3. až 4. 4. 2014 proběhl další Comenius camp, tentokrát v polském městě Rybnik, kde se nachází škola, se kterou spolupracujeme v rámci projektu Comenius. Celkem se tu sešly skupinky z pěti různých zemí – Francie, Itálie, Německa, Švýcarska a Česka. Poté, když jsme se seznámili se žáky, u kterých jsme měli být ubytovaní, jsme zbytek dne trávili s nimi. Měli jsme možnost lépe poznat nejenom je, ale i Rybnik a jeho okolí.

 

Výměnný pobyt žáků v německé Bochumi

V rámci projektu Comenius vycestovalo deset žáků ISŠ Slavkov u Brna do německé Bochumi. Ve dnech  17. – 21. března se zapojili spolu s německými kolegy do řešení aktuálních otázek na téma lidská práva. Čtyři studenti byli ubytováni v hostitelských rodinách, zbývajících šest na mládežnické ubytovně. 
 

Podkategorie

Fotogalerii projektu Comenius naleznete zde.

Go to top