Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

 

Ve dnech 30. 11. – 4. 12. 2016 přijeli na výměnný pobyt studenti a pedagogové z italského Lecca a oplatili nám tak návštěvu z konce září letošního roku. 14 žáků bylo ubytovaných v rodinách žáků 2.B oboru hotelnictví a spolu se svými dvěma učiteli a námi jako průvodci poznávali krásy Slavkova u Brna při příležitosti napoleonských slavností.


Účastnili se unikátní kostýmované prohlídky zámku, vstřebali atmosféru předvánočního jarmarku na náměstí a v neposlední řadě také zhlédli rekonstrukci bitvy tří císařů u Tvarožné, což pro ně byl, i přes chladnější počasí, nezapomenutelný zážitek. Mimo návštěvy památek Slavkova a významných míst v jeho okolí jako jsou Mohyla míru, Žuráň nebo Stará pošta, jsme se po celou dobu všichni snažili, aby hosté ochutnali co nejvíce z tradičních českých pokrmů a nápojů, což se nám, podle spokojených výrazů našich italských partnerů, úspěšně dařilo. Celou návštěvu uvedla prohlídka budov ISŠ Slavkov u Brna a vydařený workshop s názvem Hrajeme jižní Moravu, kdy 5 skupin složených z českých a italských žáků nejprve společnými silami vytvořilo a poté si zahrálo deskovou hru založenou na aktivním přístupu k informacím o jihomoravských městech, vesnicích, památkách, gastronomii a zajímavostech. Každá skupina pojala úkol jiným způsobem a každá originálně. Právě tato rozmanitost, možnost komunikovat v anglickém jazyce a dovést úkol k úspěšnému konci, to vše bylo hlavním cílem workshopu, který byl nejen naplněn, ale dokonce u některých skupin předčil naše očekávání (viz fotogalerie).
Věříme, že se u nás italským žákům a kolegům líbilo a jsou srdečně zváni na ISŠ Slavkov u Brna i v příštích letech, ve kterých bude naše spolupráce s městem Lecco pokračovat.

Mgr. M. Burgetová, ISŠ

Teplota: 2.5 °C Čas měření:
2018-01-17 11:46:09
Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
Asociace českých nábytkářů
 
Ambasador MU Brno
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top