Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Odborné kurzy

Kurz zdobení perníčků 2017

Poslední březnový den jsme se zúčastnili s ostatními žáky naší školy kurzu zdobení perníčků různými technikami pod vedením učitelky odborného výcviku učebního oboru kuchař - číšník paní Ludmily Sigmundové.

Sommeliérský kurz 2017

Ve dnech 6. - 7. března 2017 se na naší škole konal sommeliérský kurz pod vedením lektora Jiřího Supa.

Baristický kurz 2017

Milí návštěvníci našich školních stránek, v únoru 2017 se na naší škole konal třídenní kurz kávy a čaje pro obor hotelnictví a kuchař-číšník, neboli kurz baristů a teatenderů.

Kurz studené kuchyně 2016

Ve dnech 3. 10. - 6. 10. 2016 probíhal v ISŠ ve Slavkově u Brna kurz studené kuchyně pro žáky studijních a učebních gastronomických oborů.

Baristický kurz 2016

Dne 14. 4. 2016 proběhl na naší škole baristický kurz. Sešli se zde žáci i zájemci z řad veřejnosti. Všichni měli jedno společné – naučit se kvalitně připravovat kávu.

Kouzla ze zeleniny a ovoce 2016

Ve dnech 14. - 15. března 2016 probíhal v ISŠ ve Slavkově u Brna kurz vyřezávání zeleniny a ovoce. Pan Luděk Procházka z  Czech carvingového studia v Benešově je propagátorem tohoto pozoruhodného gastronomického oboru a sám prvotřídní řezbář s řadou mezinárodních ocenění. Jeho kurzy prošlo mnoho gastronomických odborníků, kteří využívají carving ve své profesi.

Barmanský kurz 2015

Ve dnech 2. - 6. 11. 2015 proběhl v naší škole barmanský kurz, který připravila paní učitelka M. Novoměstská. Kurzu se zúčastnilo 17 žáků z oboru hotelnictví a kuchař - číšník.

Kurz studené kuchyně 2015

Ve dnech 5. 10. - 8. 10. 2015 probíhal v ISŠ ve Slavkově u Brna kurz studené kuchyně pro žáky studijních a učebních gastronomických oborů.

Čarujeme se zeleninou, kouzlíme s ovocem 2015

Ve dnech 17. – 18. března 2015 probíhal v ISŠ ve Slavkově u Brna kurz vyřezávání z ovoce a zeleniny. Lektor kurzu pan Luděk Procházka z Czech carvingového studia v Benešově je propagátorem tohoto pozoruhodného gastronomického oboru a sám prvotřídní řezbář s řadou mezinárodních ocenění.

Kurz Barista Junior 2014

Dne 28. dubna 2014 proběhl na naší škole kurz přípravy kávy. Mimo žáků naší školy projevili zájem o tento atraktivní nápoj i budoucí kavárníci z řad dospělých. To svědčí o stále větší oblibě konzumovat kvalitní a dobře připravovanou kávu.  Kurz vedli přední čeští baristé, pánové Roman Pospíchal a Adam Troubil. Žáci se seznámili s pěstováním kávy, jejím zpracováním a různými odrůdami  kávy, zjistili její složení a vliv na lidský organismus. Prakticky si vyzkoušeli seřízení kávovaru, jak správně napěnit mléko na jednotlivé druhy kávy, jak kávu správně připravovat a servírovat. Výbornou kávu, kterou si sami připravili, také ochutnávali. Všichni v závěrečném testu obstáli a stali se mladými baristy.

Marie Novoměstská

 

Go to top