Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ve dnech 19. a 20. března 2018 proběhl na naší škole kurz  barista junior. Mimo žáků naší školy projevili zájem o tento atraktivní nápoj i budoucí kavárníci z řad dospělých. To svědčí o stále větší oblibě konzumovat kvalitní a dobře připravovanou kávu.


Kurz vedl přední český barista a šéf sekce baristů při České barmanské asociaci pan Tomáš Zahradil. Žáci se seznámili s pěstováním kávy, jejím zpracováním a různými odrůdami  kávy. Zjistili, jak rozlišit kvalitní zrna kávy od méně kvalitních, jak se káva praží, jak se správně skladuje a co ovlivňuje její jakost. Poučili se o složení kávy a vlivu na lidský organismus, prakticky si vyzkoušeli seřízení kávovaru, aby káva byla správně pomletá. Velkou pozornost věnovali napěnění mléka na jednotlivé druhy kávy, zjistili, jak kávu správně připravovat a servírovat. Kávu, kterou si sami připravili, také ochutnávali. Všichni v závěrečném testu obstáli a odcházeli obohaceni o cenné vědomosti i praktické dovednosti.

M. Novoměstská, ISŠ

Teplota: 15.9 °C Čas měření:
2018-09-15 21:10:27
Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
Asociace českých nábytkářů
 
Ambasador MU Brno
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top