Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Informace

Volné pracovní místo - učitel/ka odborných předmětů - gastronomie a hotelnictví

Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace přijme od 1. 9. 2020 učitele/ku odborných předmětů - gastronomie a hotelnictví.
Obsah práce: teoretická výuka žáků v předmětech gastronomie a hotelnictví. Požadujeme vysoké pracovní nasazení a aktivní přístup.

Svoje nabídky včetně životopisu zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přepisujeme historii – poprvé zkoušky oboru cukrář

Nouzový stav a situace s Covid-19  změnila životy našich žáků i nás všech ve škole. Zatímco v minulých letech jsme věnovali květen maturitním zkouškám, letos k závěrečným zkouškám přibyly i zkoušky maturitní. Od 11. května 2020 se všichni naši žáci mohli ve škole účastnit konzultací, které jim ochotně nabídli všichni zainteresovaní vyučující. Rozhodnutím MŠMT byli všichni žáci k ZZ a MZ připustěni. Květen a červen jsou ve škole vždy velmi důležité měsíce, neboť v květnu naši žáci skládají zkoušku dospělosti a červen je ve znamení závěrečných zkoušek.

MŠMT VYDALO VYHLÁŠKU K HODNOCENÍ DRUHÉHO POLOLETÍ 2019/2020

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo vyhlášku o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020. Specifikuje v ní, jak mají školy postupovat při klasifikaci tohoto pololetí, které bylo z velké části postiženo epidemií koronaviru. Součástí vydané vyhlášky je také metodika s výkladem jednotlivých bodů.

Průvodní dopis ministra školství naleznete ZDE

Vyhlášku 211/2020 Sb. o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 naleznete ZDE

Metodiku k vyhlášce 211/2020 Sb. najdete ZDE

Moje šílenství

Často potkáváte lidi, kteří dělají to, co je baví? Jestli ne, tak přijďte za mnou a já vám ukážu svoji životní lásku, která se jmenuje flair  (úplný název flair bartending), ke které mě přivedli L. Hošek a L. Musil. Je to barmanská show, jejímž obsahem je podávání alkoholických a nealkoholických nápojů s netradičními až akrobatickými prvky a pohyby. Tuto disciplínu dělíme na:

  •  Working flair – používá se většinou za barem, láhev máte plnou minimálně do půlky a barman hází jednodušší triky téměř bez otočení láhve.
  • Exhibition flair – je to zajímavější část flairu více využívaná na soutěžích. Podmínkou je 20 ml minimálního množství tekutiny v láhvi, což dovoluje soutěžícím atraktivnější vystoupení pro diváky.

Vážení rodiče, zákonní zástupci a milí žáci,

dne 11. května 2020 začne v naší škole probíhat konzultační výuka pro žáky, kteří budou ukončovat vzdělávání a budou vykonávat závěrečné a maturitní zkoušky.

Upozorňujeme, že do školy a na Domov mládeže budou vpuštěni pouze žáci, kteří odevzdají vyplněné a podepsané Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a budou mít u sebe 2 ochranné roušky a sáček. Rozpis konzultačních hodin najdete na https://www.iss-slavkov.eu/info/konz_vyuka_od_25052020/konzultacni_vyuka_25-05-2020.htm.

Prosíme žáky, aby respektovali Pravidla ochrany zdraví a provozu středních škol v období přípravy na maturitní a závěrečnou zkoušku a Pravidla ochrany zdraví a provozu na DM.

Žáci, kteří jsou ubytovaní na DM, nahlásí svoji účast do 7. 5. 2020 do 11.00 hodin na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zájemci o stravování ve školní jídelně nechť se přihlásí na webové stránce školy, popř. na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Děkujeme všem za spolupráci a těšíme se na naše žáky.

 

Odkazované dokumenty:

  • čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

            https://www.iss-slavkov.eu/info/cestne-prohlaseni-covid.pdf

  • rozvrh konzultační výuky od 25.5.2020

            https://www.iss-slavkov.eu/info/konz_vyuka_od_25052020/konzultacni_vyuka_25-05-2020.htm

  • pravidla ochrany zdraví a provozu středních škol v období přípravy na maturitní a závěrečnou zkoušku

           https://www.iss-slavkov.eu/info/pravidla-ochrany-ss.pdf

  • pravidla ochrany zdraví a provozu na DM

           https://www.iss-slavkov.eu/info/pravidla-ochrany-dm.pdf

 

 

 

Mgr. Vladislava Kulhánková, v. r.

ředitelka školy

 

Další dokumenty MŠMT:

  • OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ STŘEDNÍCH ŠKOL A KONZERVATOŘÍ PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITNÍ A ZÁVĚREČNOU ZKOUŠKU A ABSOLUTORIUM V KONZERVATOŘI V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

          https://www.iss-slavkov.eu/info/msmt/msmt_zdravi_ss.pdf

  • OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ DOMOVŮ MLÁDEŽE A INTERNÁTŮ V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

          https://www.iss-slavkov.eu/info/msmt/msmt_zdravi_dm.pdf

  • dopis ministra školství 1

          https://www.iss-slavkov.eu/info/msmt/msmt-dopis1.pdf

  • dopis ministra školství 2

          https://www.iss-slavkov.eu/info/msmt/msmt-dopis2.pdf

Poděkování pedagogům a zaměstnancům školy

Od 11. března 2020 se život v naší škole výrazně změnil a ráda bych poděkovala všem mým kolegům, kteří velice zodpovědně přistoupili ke zcela jinému systému výuky, který na ně klade daleko větší nároky.

Go to top