Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Akce školy

Není perníček, jako perníček….

perníčkové tajemství

Ve dnech 1. – 2. 11. 2021 nás ve vaření navštívila paní Ludmila Sigmundová. Přišla se s námi podělit o své zkušenosti se zdobením bílkovými polevami. Asi každý z nás někdy nějaké perníčky zdobil, my tentokrát tento úkol splnili téměř dokonale. Každý ze studentů obdržel upečený korpus, který zdobil hustou a řídkou bílkovou polevou. Pomocí kornoutku a vedení paní Sigmundové si studenti nazdobili krásné perníčky, které si mohli odnést domů. A jak se říká, že trpělivost přináší růže, my můžeme říci, že trpělivost přináší krásně nazdobené perníčky smile.
Závěrem bych chtěla paní Sigmundové moc poděkovat za čas a vzácné rady, které nám v průběhu celého dne poskytla a také za to, jak krásně se studentům tento úkol podařil. Ostatně posuďte sami.

Ing. M. Svobodová, ISŠ

PERNÍČKOVÉ TAJEMSTVÍ

perníčkové tajemství

Ve dnech 10. a 11. 11. 2021 navštívila žáky 3. ročníku oboru cukrář paní Ludmila Sigmundová, odbornice, která peče a zdobí nejkrásnější perníčky v širokém okolí. Děvčata a chlapci tak měli možnost proniknout do tajů zdobení perníčků. Mnozí zjistili, že zdobení není vůbec jednoduché. K dokonale nazdobenému perníčku je třeba velká dávka trpělivosti a také fantazie.
Ráda bych paní Sigmundové poděkovala za její čas a ochotu přijít k nám do školy a ukázat žákům své perníčkové tajemství.

L. Hladká ISŠ

Pečie celé Slovensko

peče celé SlovenskoVe dnech 15. a 16. listopadu 2021 nám bylo ctí přivítat u nás ve škole Katarínu Novotovou ze Slovenska, účastnici známé soutěže Pečie celé Slovensko.

Regionální kolo Mistrovství ČR oboru Truhlář

regionální kolo truhlářDne 10. listopadu 2021 proběhlo v Masarykově střední škole Letovice regionální kolo soutěže odborných dovedností,  vyhlašované Klastrem českých nábytkářů, s názvem Mistrovství České republiky oboru Truhlář.

Exkurze do Prahy

exkurze Praha

Dne 27. 10. 2021 se třída druhého ročníku hotelnictví vydala na odbornou exkurzi cestovního ruchu a anglického jazyka do Prahy. Cesta byla opravdu dlouhá, ale památky však stály za to. Studenti si užili procházku po Karlově mostě, Zlatou uličku či návštěvu katedrály svatého Víta. Velice zaujala i výměna stráží na Pražském hradě. Celá třída si exkurzi moc užila a památky se líbily.

K. Polachová, N. Čermáková, ISŠ

Školení na téma servis a údržba klimatizačních jednotek

klimatizační jednotky

Dne 4. - 5. 11. 2021 a 11. - 12. 11. 2021 se zúčastnili žáci oboru automechanik školení na téma servis a údržba klimatizačních jednotek. První den proběhl formou teoretické přípravy. Den druhý pokračovala praktická část, kdy si žáci vyzkoušeli naplnění systému pomocí školního přístroje značky Bosch ACS611.

P. Hájek, ISŠ

Sestav si svou robotickou ruku

robotická ruka

Dne 10. 11. 2021 se zúčastnila třída 1. ročníku oboru automechanik druhé části projektového dne pod názvem Robotická ruka. Jedná se o konstrukční a programovací práce se stavebnicí. Akce pod vedením zkušených lektorek opět mile překvapila všechny zúčastněné žáky.

P. Hájek, ISŠ

Krajské kolo ve stolním tenise

krajské kolo stolní tenis

V úterý 2. 11. 2021 se vydaly tři žákyně reprezentovat naši školu v krajském kole v Hodoníně. Svoji účast na krajském turnaji si zasloužila vítězstvím v okresním kole. Děvčata bojovala odvážně, ale postup na celorepublikové klání vyšel příliš vysoko. I tak si odvážíme cenné sportovní zkušenosti a zážitky, které jistě zúročíme v dalších letech.

Mgr. J. Paleček, ISŠ

Adaptační kurz 1.B HT

adaptační kurzDne 2. 11. 2021 se třída 1.B HT vypravila do Brna na první společnou akci. Zúčastnili se adaptačního kurzu, který byl organizovaný společností Podané ruce.
Adaptace na nové prostředí, nové spolužáky a učitele je velmi důležitá a kurz měl být žákům nápomocný ve vzájemném seznámení a poznání jeden druhého. Pod vedením zkušených lektorek se žáci, společně s třídní učitelkou, formou zábavných her poznali i jinak než pouze ve školním kolektivu. Různými technikami posilovali své komunikační schopnosti, učili se být jeden druhému oporou a řešit problémy ve skupině. Ačkoliv se zpočátku žákům nechtělo aktivně zapojovat, strávili společně zajímavé, velmi často smíchem protknuté dopoledne.

Ing. Huvarová, ISŠ

Trophée Mille, jak to vlastně všechno bylo?

tropheé milleVšechno to začalo uvařením a poslanou fotkou slaného a sladkého pokrmu v květnu 2021. Následně v srpnu jsme se dozvěděli, že náš sen se stává realitou. Vybrali nás do prestižní soutěže Trophée Mille 2021. Začali jsme se tvrdě připravovat a 5. 11. 2021 jsme vyrazili do Jihlavy, kde nás vřele přivítali. Připravili si pro nás slavnostní raut v restauraci U Tří knížat, kde nám rozdali krásné rondony a my jsme se pomalu začali seznamovat i s ostatními týmy, bylo to moc příjemné.

Go to top