Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Akce školy

Přepisujeme historii – poprvé zkoušky oboru cukrář

Nouzový stav a situace s Covid-19  změnila životy našich žáků i nás všech ve škole. Zatímco v minulých letech jsme věnovali květen maturitním zkouškám, letos k závěrečným zkouškám přibyly i zkoušky maturitní. Od 11. května 2020 se všichni naši žáci mohli ve škole účastnit konzultací, které jim ochotně nabídli všichni zainteresovaní vyučující. Rozhodnutím MŠMT byli všichni žáci k ZZ a MZ připustěni. Květen a červen jsou ve škole vždy velmi důležité měsíce, neboť v květnu naši žáci skládají zkoušku dospělosti a červen je ve znamení závěrečných zkoušek.

Moje šílenství

Často potkáváte lidi, kteří dělají to, co je baví? Jestli ne, tak přijďte za mnou a já vám ukážu svoji životní lásku, která se jmenuje flair  (úplný název flair bartending), ke které mě přivedli L. Hošek a L. Musil. Je to barmanská show, jejímž obsahem je podávání alkoholických a nealkoholických nápojů s netradičními až akrobatickými prvky a pohyby. Tuto disciplínu dělíme na:

  •  Working flair – používá se většinou za barem, láhev máte plnou minimálně do půlky a barman hází jednodušší triky téměř bez otočení láhve.
  • Exhibition flair – je to zajímavější část flairu více využívaná na soutěžích. Podmínkou je 20 ml minimálního množství tekutiny v láhvi, což dovoluje soutěžícím atraktivnější vystoupení pro diváky.

Poděkování pedagogům a zaměstnancům školy

Od 11. března 2020 se život v naší škole výrazně změnil a ráda bych poděkovala všem mým kolegům, kteří velice zodpovědně přistoupili ke zcela jinému systému výuky, který na ně klade daleko větší nároky.

TÝDEN S TECHNIKOU

Těsně před tím, než byly nařízením Vlády ČR v souvislosti s koronavirem uzavřeny všechny školy, uskutečnily se na ISŠ Slavkov u Brna hned tři akce související s technikou, kterých se ovšem účastnili nejen žáci z technických oborů školy, ale také žáci oborů netechnických.

Motivační příspěvky pro truhláře z ISŠ Slavkov u Brna

Na základě uzavřené dlouhodobé spolupráce naší školy s družstvem Dřevodílo Rousínov proběhlo dne 6. 3. 2020 pravidelné vyhodnocení nejlepších žáků oboru truhlář za 1. pololetí školního roku v každém ročníku a žáci, kteří splnili stanovená kritéria, byli oceněni finanční odměnou ve výši 2 500,- Kč, 1 750,- Kč, 1 250,- Kč a 500,- Kč. Odměnu osobně žákům předal Ing. Pavel Šaněk, výrobní ředitel Dřevodíla Rousínov. Jsme rádi, že spolupráce s touto firmou nespočívá pouze s organizováním praxí našich žáků ve firmě, ale i v podpoře studia nejlepších žáků a k jejich motivaci dosahovat co nejlepších výsledků.

Ing. V. Bábek, ISŠ

INTERGASTA – STUTTGART (aktualizováno)

Ve dnech 16. – 17. 2. 2020 se mi naskytla příležitost navštívit veletrh INTERGASTA ve Stuttgartu a v rámci veletrhu i Kulinářské olympiády. Pro lidi, kteří se zajímají o gastronomii, se jedná o tzv. „gastronomický ráj“. Na ploše 115 000 m² v 10 halách se rozprostíraly neskutečné a často až neuvěřitelné výtvory cukrářů, kuchařů a různých vystavovatelů.

Ples ISŠ Slavkov u Brna 2020

V pátek 7. února 2020 se konal jubilejní 25. společenský ples Integrované střední školy Slavkov u Brna a NF Student ve Společenském centru Bonaparte. Ples byl slavnostně zahájen polonézou, k tanci i poslechu hrála výborná hudební skupina Karla Pešla.

DOBROVOLNICTVÍ JE IN

je název devadesátiminutového výukového programu, se kterým přišly lektorky Hnutí Brontosaurus 3. 2. 2020 do naší školy. Žáci 1.A HT se v průběhu interaktivních aktivit dozvěděli, kdo je to dobrovolník, jak se jím stát, čím pomoci ostatním, i to, že dobrovolnictví se dá spojit i s poznáváním jiných zemí. Žáci měli příležitost využít své jazykové schopnosti, protože program proběhl v angličtině.

Mgr. Š. Freyová, ISŠ

Nezapomenutelné pomníky

Vážení studenti, učitelé a zájemci o historii,
rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za Vaše příspěvky a rozvoj projektu (Ne)zapomenutelné pomníky – stoletá paměť národa a země 1914-1918, který byl realizován v letech 2014-2018. Pro velký zájem, který nás těší, byl projekt prodloužen. Jsme potěšeni, že stále své příspěvky přidáváte a již nyní je vloženo 996 pomníků. Dovolujeme si Vám jako poděkování za Vaši přízeň a snahu zaslat v příloze Pamětní list. Věříme, že i nadále se bude projekt rozvíjet a těšíme se na Vaše další příspěvky.

Za (Ne)zapomenutelné pomníky
J. S. Knoflíčková
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
odbor Pedagogická knihovna J. A. Komenského
oddělení Služeb čtenářů

Zvláštní poděkování patří Mgr. E. Zemánkové a žákům oboru hotelnictví, kteří se do tohoto projektu zapojili.

Kulhánková Vlad., ISŠ

 

Dakar přijel do Slavkova

Dne 27. 1. 2020 zavítal za našimi automechaniky Honza Brabec, který se vrátil z nejpopulárnější soutěže světa Rallye Dakar. „Brabčák“, jak se Honzovi přezdívá, patří mezi neúspěšnější motokrosové závodníky Česka.

Go to top