Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Soutěže

POPRVÉ NA VELKÉ SOUTĚŽI

Ve dnech 14. – 15. ledna 2020 jsme se zúčastnily republikové cukrářské soutěže Moravský pohár, která se tentokrát konala v SŠ Brno, Charbulova. Naším soutěžním úkolem bylo připravit 3 druhy dezertů, soutěžní dort a skulpturu na libovolné téma. Jelikož se blíží svátek všech zamilovaných, naše téma tak bylo jasné – Valentýn. Děvčata vše sladila do jemné růžové barvy a i názvy výrobků byly valentýnské. Porota tedy ochutnala Mechový polibek s malinami, Valentýnskou romanci s jasmínem nebo Čokoládové pokušení s Tonkou. Soutěž byla velice náročná jak na přípravu, tak i v soutěžní den. I přesto všechno jsme se umístily v bronzovém pásmu na sedmém místě. Chtěla bych moc poděkovat soutěžícím za jejich trpělivost a píli.

L. Hladká, ISŠ

 

Truhláři z ISŠ Slavkov u Brna (Rousínov) opět nejlepší

Dne 17. 12. 2019 se uskutečnilo pro žáky oboru truhlář v dílenských prostorách SŠDOS Moravský Krumlov regionální kolo pro Zlínský a Jihomoravský kraj v rámci Mistrovství České republiky. Do soutěžního klání o nejlepšího jednotlivce z každého kraje a postup celostátního finále se přihlásilo celkem 10 škol.

Zvláštní cenu v soutěži Svačina roku s Rio Mare vybojovala kuchařka ze Slavkova u Brna

Praha, 6. prosince 2019 – Zvláštní cenu v 7. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare získala Kamila Karafiátová z Integrované střední školy Slavkov u Brna. Za Zvláštní cenu Rio Mare si mladá kuchařka odnesla poukaz v hodnotě 5 000 Kč.

Po roce opět na soutěži Rio Mare

Dne 4. prosince 2019 jsem se zúčastnila soutěže Svačinka roku Rio Mare. Byl to neskutečný zážitek, který bych ráda zažila znovu. Trému jsem měla velkou, ovšem když jsem začala vařit, nervozita zmizela a vše šlo jak po másle.

Flair v Abzacu

Dne 24. 11. 2019 se konal první ročník brněnského barmanského centra ABZAC Bartenders Party, kde se sešli barmani a barmanky a všichni milovníci zajímavých drinků z celé jižní Moravy, aby se pobavili s ostatními kolegy.

Budoucí kuchařka ze Slavkova u Brna je ve finále soutěže Svačina roku

Slavkov u Brna, 27. listopadu 2019 – Kamila Karafiátová z Integrované středí školy Slavkov u Brna je jednou z 15 finalistů celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. O postup do finále usilovalo 160 studentů. Finále se uskuteční ve středu 4. prosince v kulinářském studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 000 Kč. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na FB Rio Mare o „Cenu veřejnosti“.
Pokud se Vám naše svačinka líbí, prosíme o like. Díky. 

METELKA AUSTERLITZ CUP 2019
Teekane Czech Teatenders – Austerlitz Cup 2019

Dne 13. 11. 2019 organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace společně se svým dlouholetým partnerem -  likérkou Metelka a. s.  a ve spolupráci s Českou barmanskou asociací z. s. již 19. ročník  barmanské soutěže Metelka Austerlitz Cup a současně 4. ročník  soutěže v přípravě čaje a čajových nápojů Teekane Czech Teatenders – Austerlitz Cup, obě soutěže pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a starosty města Slavkov u Brna Bc. Michala Boudného.

Cukrářská soutěž -UKAŽ  CO UMÍŠ

Dne 16. října jsme se zúčastnili cukrářské soutěže ve Velkém Meziříčí – UKAŽ CO UMÍŠ. Na soutěž se připravovaly žákyně 3. ročníku oboru cukrář Lenka Klosová a Veronika Plisková pod vedením paní učitelky odborného výcviku L. Sigmundové. Letošním tématem bylo - Přijela k nám pouť. Soutěžící měli za úkol v časovém limitu jedné hodiny nazdobit srdce z pouti. Součástí hodnocení byla i výstavka na zadané téma, kterou si předem připravili ve škole. Holkám se dařilo a Lenka se svým pouťovým srdcem obsadila krásné 1. místo.

Sigmundová L. ISŠ

MAKRO SLIVOVITZ COCKTAIL COMPETITION 2019

Dne 11. 10. 2019 jsem se zúčastnila koktejlové soutěže v Praze, která se konala v pražských Letňanech. Míchala jsem drink s názvem World on Palm, servis jsem mela ve fancy skle, které připomínalo ježka. Drink měl jako hlavní složku Slivovici R. Jelínek, Becherovku Unfiltered (novinka), bílek, citronový fresh a bitter. To celé dolité Mattoni perlivou a na konec ozdoba. Drink i práce se komisařům líbila a umístila jsem se na hezkém 10. místě z 25 soutěžících. Tato soutěž patří k těm náročnějším a s velkou konkurencí, proto jsem s 10. místem spokojená a jak říkají komisaři: „Pokud jsi do desátého místa, jsi mezi nejlepšími“.
Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit a už se připravuji na další soutěž - Metelka Cup pořádaný naší školou dne 13. 11. 2019, kam jste srdečně zváni.

K. Kalendová, ISŠ

Veletrh For Gastro & Hotel 2019

Od čtvrtka 10. do neděle 13. října 2019 se na výstavišti v pražských Letňanech konal další ročník veletrhu For Gastro & Hotel, jehož tradičním doprovodným programem jsou soutěže juniorů pod taktovkou České barmanské asociace.

Go to top