Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Soutěže

Slavkovské memento 2020 

Šestnáctý ročník Slavkovského mementa byl jako celek ve stínu koronavirové nákazy, která zřejmě ovlivnila i počet prací, které nám byly doručeny. O slavnostním předávání v Historickém sále slavkovského zámku za účasti pana starosty, zástupců Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov a generálního konzulátu Ruské federace jsme si mohli nechat jen zdát.

Mistrem ČR mezi truhlářskými juniory je opět žák z ISŠ Slavkov u Brna

Na výstavišti v Brně proběhlo ve středu 26. 2. 2020 při příležitosti mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX finálové kolo 3. ročníku Mistrovství České republiky oboru truhlář, vyhlášené Klastrem českých nábytkářů pro žáky tříletého učebního oboru truhlář.

Podbeskydský ještěr

Dne 13. 2. 2020 jsme se vydali s paní učitelkou L. Hromkovou na cukrářskou soutěž ve Frýdku-Místku. Jeli jsme podpořit naši kamarádku v soutěžním klání, načerpat inspiraci a zkušenosti. Přihlásili se cukráři z 12 různých škol. Úkolem bylo připravit sváteční dort na libovolné téma v časovém limitu 5 hodin. Naše soutěžící si vybrala téma karneval a pro svůj dort zvolila techniku zdobení jedlým papírem. Při celé soutěži panovala dobrá nálada. Naší cukrářce šlo dílo pěkně od ruky a podařilo se jí vybojovat krásné 6. místo. I když cesta do Frýdku Místku je dlouhá, jsme rádi, že jsme mohli být součástí.

Žáci 1.B CU, ISŠ

POPRVÉ NA VELKÉ SOUTĚŽI

Ve dnech 14. – 15. ledna 2020 jsme se zúčastnily republikové cukrářské soutěže Moravský pohár, která se tentokrát konala v SŠ Brno, Charbulova. Naším soutěžním úkolem bylo připravit 3 druhy dezertů, soutěžní dort a skulpturu na libovolné téma. Jelikož se blíží svátek všech zamilovaných, naše téma tak bylo jasné – Valentýn. Děvčata vše sladila do jemné růžové barvy a i názvy výrobků byly valentýnské. Porota tedy ochutnala Mechový polibek s malinami, Valentýnskou romanci s jasmínem nebo Čokoládové pokušení s Tonkou. Soutěž byla velice náročná jak na přípravu, tak i v soutěžní den. I přesto všechno jsme se umístily v bronzovém pásmu na sedmém místě. Chtěla bych moc poděkovat soutěžícím za jejich trpělivost a píli.

L. Hladká, ISŠ

 

Truhláři z ISŠ Slavkov u Brna (Rousínov) opět nejlepší

Dne 17. 12. 2019 se uskutečnilo pro žáky oboru truhlář v dílenských prostorách SŠDOS Moravský Krumlov regionální kolo pro Zlínský a Jihomoravský kraj v rámci Mistrovství České republiky. Do soutěžního klání o nejlepšího jednotlivce z každého kraje a postup celostátního finále se přihlásilo celkem 10 škol.

Zvláštní cenu v soutěži Svačina roku s Rio Mare vybojovala kuchařka ze Slavkova u Brna

Praha, 6. prosince 2019 – Zvláštní cenu v 7. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare získala Kamila Karafiátová z Integrované střední školy Slavkov u Brna. Za Zvláštní cenu Rio Mare si mladá kuchařka odnesla poukaz v hodnotě 5 000 Kč.

Po roce opět na soutěži Rio Mare

Dne 4. prosince 2019 jsem se zúčastnila soutěže Svačinka roku Rio Mare. Byl to neskutečný zážitek, který bych ráda zažila znovu. Trému jsem měla velkou, ovšem když jsem začala vařit, nervozita zmizela a vše šlo jak po másle.

Flair v Abzacu

Dne 24. 11. 2019 se konal první ročník brněnského barmanského centra ABZAC Bartenders Party, kde se sešli barmani a barmanky a všichni milovníci zajímavých drinků z celé jižní Moravy, aby se pobavili s ostatními kolegy.

Budoucí kuchařka ze Slavkova u Brna je ve finále soutěže Svačina roku

Slavkov u Brna, 27. listopadu 2019 – Kamila Karafiátová z Integrované středí školy Slavkov u Brna je jednou z 15 finalistů celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. O postup do finále usilovalo 160 studentů. Finále se uskuteční ve středu 4. prosince v kulinářském studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 000 Kč. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na FB Rio Mare o „Cenu veřejnosti“.
Pokud se Vám naše svačinka líbí, prosíme o like. Díky. 

METELKA AUSTERLITZ CUP 2019
Teekane Czech Teatenders – Austerlitz Cup 2019

Dne 13. 11. 2019 organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace společně se svým dlouholetým partnerem -  likérkou Metelka a. s.  a ve spolupráci s Českou barmanskou asociací z. s. již 19. ročník  barmanské soutěže Metelka Austerlitz Cup a současně 4. ročník  soutěže v přípravě čaje a čajových nápojů Teekane Czech Teatenders – Austerlitz Cup, obě soutěže pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a starosty města Slavkov u Brna Bc. Michala Boudného.

Go to top