Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Soutěže

Budoucí kuchařka ze Slavkova u Brna je ve finále soutěže Svačina roku

Slavkov u Brna, 27. listopadu 2019 – Kamila Karafiátová z Integrované středí školy Slavkov u Brna je jednou z 15 finalistů celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. O postup do finále usilovalo 160 studentů. Finále se uskuteční ve středu 4. prosince v kulinářském studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 000 Kč. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na FB Rio Mare o „Cenu veřejnosti“.
Pokud se Vám naše svačinka líbí, prosíme o like. Díky. 

METELKA AUSTERLITZ CUP 2019
Teekane Czech Teatenders – Austerlitz Cup 2019

Dne 13. 11. 2019 organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace společně se svým dlouholetým partnerem -  likérkou Metelka a. s.  a ve spolupráci s Českou barmanskou asociací z. s. již 19. ročník  barmanské soutěže Metelka Austerlitz Cup a současně 4. ročník  soutěže v přípravě čaje a čajových nápojů Teekane Czech Teatenders – Austerlitz Cup, obě soutěže pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a starosty města Slavkov u Brna Bc. Michala Boudného.

Cukrářská soutěž -UKAŽ  CO UMÍŠ

Dne 16. října jsme se zúčastnili cukrářské soutěže ve Velkém Meziříčí – UKAŽ CO UMÍŠ. Na soutěž se připravovaly žákyně 3. ročníku oboru cukrář Lenka Klosová a Veronika Plisková pod vedením paní učitelky odborného výcviku L. Sigmundové. Letošním tématem bylo - Přijela k nám pouť. Soutěžící měli za úkol v časovém limitu jedné hodiny nazdobit srdce z pouti. Součástí hodnocení byla i výstavka na zadané téma, kterou si předem připravili ve škole. Holkám se dařilo a Lenka se svým pouťovým srdcem obsadila krásné 1. místo.

Sigmundová L. ISŠ

MAKRO SLIVOVITZ COCKTAIL COMPETITION 2019

Dne 11. 10. 2019 jsem se zúčastnila koktejlové soutěže v Praze, která se konala v pražských Letňanech. Míchala jsem drink s názvem World on Palm, servis jsem mela ve fancy skle, které připomínalo ježka. Drink měl jako hlavní složku Slivovici R. Jelínek, Becherovku Unfiltered (novinka), bílek, citronový fresh a bitter. To celé dolité Mattoni perlivou a na konec ozdoba. Drink i práce se komisařům líbila a umístila jsem se na hezkém 10. místě z 25 soutěžících. Tato soutěž patří k těm náročnějším a s velkou konkurencí, proto jsem s 10. místem spokojená a jak říkají komisaři: „Pokud jsi do desátého místa, jsi mezi nejlepšími“.
Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit a už se připravuji na další soutěž - Metelka Cup pořádaný naší školou dne 13. 11. 2019, kam jste srdečně zváni.

K. Kalendová, ISŠ

Veletrh For Gastro & Hotel 2019

Od čtvrtka 10. do neděle 13. října 2019 se na výstavišti v pražských Letňanech konal další ročník veletrhu For Gastro & Hotel, jehož tradičním doprovodným programem jsou soutěže juniorů pod taktovkou České barmanské asociace.

Vezeme bronz z MČR v jezdeckém parkuru!

Naše žákyně K. Svěráková, která se už odmala věnuje jezdeckému sportu, se letos opět kvalifikovala na MČR v parkurovém skákání a to v kategorii starší junioři se svou klisnou Arven 3.

Machři roku 2019 jsou ze Slavkova u Brna - Rousínova.

V úterý 17. 9. 2019 se na Palackého náměstí a v Zítkových sadech v Praze odehrál tvrdý boj více než padesáti učňovských týmů o titul Machrů roku v kategoriích Truhlář, Elektrikář a Strojní mechanik. Žáci ISŠ Slavkov u Brna bojovali o tento titul v kategorii Truhlář, do které bylo přihlášeno 21 týmů z celé republiky.

18. ročník literární soutěže o cenu Filipa Venclíka

Žáci třídy 3.A HT se letos zúčastnili celostátní literární soutěže pořádané pražskou hotelovou školou Radlická, pod záštitou rodičů tragicky zesnulého studenta Filipa Venclíka, který se zastal člověka napadeného v metru, agresor se však obrátil proti němu. Druhý den Filip v nemocnici svým zraněním podlehl.

Slavkovští číšníci ovládli Třebíč

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 se před Kongresovým centrem v Třebíči konal tradiční JUNIOR JOGGING, tedy běh číšníků, pořádaný Obchodní akademií a Hotelovou školou Třebíč. Této soutěže jsme pravidelnými účastníky. Letošní ročník se změnil v exhibici ISŠ Slavkov u Brna.

O pohár hejtmana JMK

Dne 13. 5. 2019 se naše žačka 1. ročníku oboru hotelnictví a turismus zúčastnila soutěže s mezinárodním obsazením O pohár hejtmana JMK. Úkolem bylo vymyslet, uvařit a odprezentovat pokrm, ve kterém se budou dokonale doplňovat následující suroviny – VEPŘOVÁ PANENKA, SUŠENÉ PLODY A OŘÍŠKY.

Go to top