Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

ENERSOL 2020

V úterý 25. 2. 2020 se v Brně na SŠIP v Brně konala soutěžní přehlídka projektových prací ENERSOL.  Soutěžilo se ve třech kategoriích: ENERSOL a praxe,  ENERSOL a inovace, ENERSOL a popularizace.

Den s odborníky ve výuce - leden 2020

V týdnu od 13. – 16. 1. 2020 přišli naše žáky vyučovat jedni z nejlepších ve svém oboru – cukrář Josef Maršálek procvičoval s žákyněmi 1. ročníku oboru cukrář výrobky na téma kynuté těsto, žáci 1. ročníku kuchař-číšník vařili italské menu pod taktovkou kuchaře Mirka Vrábela (absolvent školy), do tajů baristiky zasvětila žáky téhož oboru Zuzana Mrázová (absolventka školy) a základy práce při zpracování hmyzu v gastronomii ukázal žákům 1. ročníku hotelnictví Petr Ochnecht.

Sladké moderní dezerty

Dne 20. – 21. 1. 2020 navštívila Ing. Kateřina Kolbová žáky oboru cukrář. Tématem byly moderní dezerty. Cukrářskou dílnu provoněla vůně veganského banánového chlebíčku, malinového dortu, grepové kačaletky, hruškového dortíku a větrníčků. Žákyním vyprávěla o svých zážitcích a zkušenostech ze soutěže MasterChef. Tímto bychom chtěly poděkovat za její návštěvu, inspiraci a moc se těšíme na další setkání.

žákyně 3.A CUTR, obor cukrář, ISŠ

Víte, že hmyz je zdravý?

V rámci dnů odborníků do škol mohli žáci prvních ročníků hotelové školy získat informace, jak připravovat a zároveň i ochutnat hmyz. „Hmyz je budoucností naší civilizace,“ říká odborník na přípravu hmyzu Petr Ochnecht.

Začátek nové spolupráce

Ve dnech 16. – 18. 12. 2019 získávali žáci oboru kuchař-číšník a automechanik praktické znalosti a dovednosti v SOŠ dopravy a služeb v Holíči. Doufáme, že to bude začátek nové spolupráce se školou, která je nám blízká jazykově i svým oborovým zaměřením.

Kulhánková Vlad.

Návštěva našich truhlářů v Polsku

Ve dnech 9. – 13. 12. 2019 proběhla v rámci mezinárodního projektu Společná tradice návštěva polské školy v Kalwárii Zebrzydowska. Tohoto pobytu se zúčastnilo 7 žáků s učitelem odborného výcviku a zástupcem ředitele pro praktické vyučování.

Florencie u nás

Na přelomu listopadu a prosince 2019 přivítali žáci naší školy své vrstevníky z partnerské školy ve Florencii, kterou navštívili na začátku října 2019.

Niž. Novgorod opět u nás!

Dne 28. 11. 2019 k nám přiletěla návštěva z dalekého Nižnijho Novgorodu. Hned druhý den probíhal program u nás ve škole, ráno ve školní jídelně formou prezentací jak ruských, tak českých žáků. Prezentace měly úspěch.  Následovala prohlídka města, zámku a jiných krásných míst. Na toto téma pak žáci vytvořili plakáty, které si můžete prohlédnout v prostorách naší školy. V sobotu se konala bitva u Slavkova a i ta se moc líbila. V neděli proběhl program ve vánočním Brně. V pondělí jsme navštívili čajovnu Sonnentor a sklárnu v Kyjově. Úterý probíhalo ve školních kuchyňkách a vařili jsme společně české jídlo, které všem moc chutnalo. Děkujeme za možnost výjezdu do Ruska a těšíme se na další výměnné pobyty.

K. Kalendová, ISŠ

Opět po roce v  N. Novgorodě

Naše návštěva v Nižním Novgorodě proběhla ve dnech 30. 9. – 5. 10. 2019. Do Ruska cestovala skupina sedmi dívek s učiteli L. Stránskou a P. Štěpánkem.

Den s odborníkem Miroslavem Vrábelem

V pátek 8. listopadu 2019 nás ve škole již poněkolikáté navštívil šéfkuchař Miroslav Vrábel, se kterým jsme měli možnost uvařit zajímavé pokrmy. Sestavil pro nás podzimní menu, které jsme během dopoledne připravovali a následně i konzumovali.

Go to top