Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

"Do světa!2019"

Začátek nové spolupráce

Ve dnech 16. – 18. 12. 2019 získávali žáci oboru kuchař-číšník a automechanik praktické znalosti a dovednosti v SOŠ dopravy a služeb v Holíči. Doufáme, že to bude začátek nové spolupráce se školou, která je nám blízká jazykově i svým oborovým zaměřením.

Kulhánková Vlad.

Návštěva našich truhlářů v Polsku

Ve dnech 9. – 13. 12. 2019 proběhla v rámci mezinárodního projektu Společná tradice návštěva polské školy v Kalwárii Zebrzydowska. Tohoto pobytu se zúčastnilo 7 žáků s učitelem odborného výcviku a zástupcem ředitele pro praktické vyučování.

Florencie u nás

Na přelomu listopadu a prosince 2019 přivítali žáci naší školy své vrstevníky z partnerské školy ve Florencii, kterou navštívili na začátku října 2019.

Niž. Novgorod opět u nás!

Dne 28. 11. 2019 k nám přiletěla návštěva z dalekého Nižnijho Novgorodu. Hned druhý den probíhal program u nás ve škole, ráno ve školní jídelně formou prezentací jak ruských, tak českých žáků. Prezentace měly úspěch.  Následovala prohlídka města, zámku a jiných krásných míst. Na toto téma pak žáci vytvořili plakáty, které si můžete prohlédnout v prostorách naší školy. V sobotu se konala bitva u Slavkova a i ta se moc líbila. V neděli proběhl program ve vánočním Brně. V pondělí jsme navštívili čajovnu Sonnentor a sklárnu v Kyjově. Úterý probíhalo ve školních kuchyňkách a vařili jsme společně české jídlo, které všem moc chutnalo. Děkujeme za možnost výjezdu do Ruska a těšíme se na další výměnné pobyty.

K. Kalendová, ISŠ

Opět po roce v  N. Novgorodě

Naše návštěva v Nižním Novgorodě proběhla ve dnech 30. 9. – 5. 10. 2019. Do Ruska cestovala skupina sedmi dívek s učiteli L. Stránskou a P. Štěpánkem.

Žáci z Daruvaru u nás

Ve dnech 21. - 25. října 2019 nás navštívili naši přátelé z chorvatského Daruvaru. Druhý den po příjezdu jsme navštívili Brno. Město Brno je krásné a i Chorvatům se prohlídka líbila.

V hlavním městě evropské renesance

Ve dnech 30. 9. až 4. 10. 2019 jsme navštívili naši partnerskou školu v italské Florencii. V rámci bilaterální výměny absolvovali naši žáci společný dopolední program ve škole, který byl zaměřený na přípravu studených nápojů.

Naši truhláři opět v Šoproni

Slavkov v ŠoproniVe dnech 1. – 4. 10. 2019 proběhla v rámci mezinárodního projektu Společná inspirace 2019 již tradiční návštěva maďarské školy v Šoproni (Handler Nándor Szakképző Iskola). Tohoto výměnného pobytu se zúčastnilo 7 žáků oboru truhlář ze tříd 2.B TR a 3.A CUTR se svým třídním učitelem a s učitelem odborného výcviku.

Po roce opět v „českém Daruvaru“

Dne 16. 9. 2019 jsme se vydali do chorvatského Daruvaru s p. učitelkou Novoměstskou a p. Hladkou. Odjížděli jsme v brzkých ranních hodinách.

Výměna zkušeností jinak

Ve dnech 18. – 20. 6. 2019 byli na naší škole v rámci projektu podporovaném Jihomoravským krajem na bilaterální návštěvě žáci ze střední školy v Holíči.

Go to top