Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

KA/Culinary Olympics tentokrát ve Slavkově u Brna

odborník Středa

Ve dnech 23. 11. a 24. 11. 2021 jsem pro své žáky připravil další zajímavé vaření s odborníkem z praxe. Tentokrát jsem pozval Jiřího Středu, kapitána Nestlé Culinary Teamu. Zvoleným tématem byly kuchařské soutěže a olympiády. S Jirkou Středou jsme vybrali jeho sedmichodové menu z IKA/Culinary Olympics v roce 2020 ve Stuttgartu. Žáci měli možnost vidět náročnou a precizní práci při přípravě pokrmů na olympiádu. Všech sedm chodů si měli možnost připravit přesně podle postupů a přísných standardů. Žáci všechny pokrmy pod vedením Jirky Středy a mým, zvládli velmi dobře a s výsledky byli všichni spokojeni. Těšíme se na další zajímavé hosty.

R. Škvarek, ISŠ

 

MasterChef ve Slavkově u Brna

Závěr školního roku, 28. – 29. 6. 2021, se nesl v duchu vaření s odborníkem z praxe, společně s párováním jídla a vína. Na žáky čekalo překvapení v podobě návštěvy Romana Staši, vítěze soutěže MasterChef.

Sladký úsměv

Ve dnech 28. – 29. června 2021 se pro naše žáky odborného výcviku jako sladká tečka za tímto náročným školním rokem konal Den s odborníky. Naše cukrářky měli tu čest pracovat pod vedením skvělé Kateřiny Kolbové, účastnicí soutěže MasterChef Česko a úspěšné cukrářky.

Den s odborníky ve výuce - leden 2020

V týdnu od 13. – 16. 1. 2020 přišli naše žáky vyučovat jedni z nejlepších ve svém oboru – cukrář Josef Maršálek procvičoval s žákyněmi 1. ročníku oboru cukrář výrobky na téma kynuté těsto, žáci 1. ročníku kuchař-číšník vařili italské menu pod taktovkou kuchaře Mirka Vrábela (absolvent školy), do tajů baristiky zasvětila žáky téhož oboru Zuzana Mrázová (absolventka školy) a základy práce při zpracování hmyzu v gastronomii ukázal žákům 1. ročníku hotelnictví Petr Ochnecht.

Sladké moderní dezerty

Dne 20. – 21. 1. 2020 navštívila Ing. Kateřina Kolbová žáky oboru cukrář. Tématem byly moderní dezerty. Cukrářskou dílnu provoněla vůně veganského banánového chlebíčku, malinového dortu, grepové kačaletky, hruškového dortíku a větrníčků. Žákyním vyprávěla o svých zážitcích a zkušenostech ze soutěže MasterChef. Tímto bychom chtěly poděkovat za její návštěvu, inspiraci a moc se těšíme na další setkání.

žákyně 3.A CUTR, obor cukrář, ISŠ

Víte, že hmyz je zdravý?

V rámci dnů odborníků do škol mohli žáci prvních ročníků hotelové školy získat informace, jak připravovat a zároveň i ochutnat hmyz. „Hmyz je budoucností naší civilizace,“ říká odborník na přípravu hmyzu Petr Ochnecht.

Den s odborníkem Miroslavem Vrábelem

V pátek 8. listopadu 2019 nás ve škole již poněkolikáté navštívil šéfkuchař Miroslav Vrábel, se kterým jsme měli možnost uvařit zajímavé pokrmy. Sestavil pro nás podzimní menu, které jsme během dopoledne připravovali a následně i konzumovali.

MINUTKOVÁ PŘÍPRAVA S ODBORNÍKEM

Ve dnech 19. – 20. 3. 2019 jsme měli možnost  získat zkušenosti od šéfkuchaře Michala Masaříka. Vařili jsme menu o třech chodech, na téma minutková kuchyně: teplý předkrm – grilovaná buvolí mozarella v jihotyrolském špeku se salátkem a opečeným toastem, hlavní chod – vepřová panenka s omáčkou se zeleného pepřem, kuřecí prso na grilované zelenině, pečené brambory granaile s bylinkami a jako dezert – čokoládový fondán s malinovou omáčkou a vanilkovou zmrzlinou. Společné dny pro nás byly velkým přínosem. Tímto panu Masaříkovi děkujeme.

žáci 3. ročníku oboru kuchař – číšník, ISŠ

 

Den s odborníky ve výuce

Dne 6. 3. 2019 naše žáky přišli vyučovat jedni z nejlepších ve svém oboru...

Splnilo se mi přání

Ve dnech 4. – 5. 2. 2019 jsem měla tu skvělou možnost osobně se setkat a získat zkušenosti pod vedením cukráře a kuchaře Josefa Maršálka. Pro ty, kteří přesně neví o koho jde (jaká ostuda), tak Josef Maršálek je jeden z našich nejlepších cukrářů. Má za sebou letité zkušenosti v luxusním obchodním domě Harrods, cukrářská ocenění z mnoha soutěží a podílí se na udílení sladkých trendů pro evropské cukrárny.

Go to top