Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Den s odborníkem Miroslavem Vrábelem

V pátek 8. listopadu 2019 nás ve škole již poněkolikáté navštívil šéfkuchař Miroslav Vrábel, se kterým jsme měli možnost uvařit zajímavé pokrmy. Sestavil pro nás podzimní menu, které jsme během dopoledne připravovali a následně i konzumovali.

MINUTKOVÁ PŘÍPRAVA S ODBORNÍKEM

Ve dnech 19. – 20. 3. 2019 jsme měli možnost  získat zkušenosti od šéfkuchaře Michala Masaříka. Vařili jsme menu o třech chodech, na téma minutková kuchyně: teplý předkrm – grilovaná buvolí mozarella v jihotyrolském špeku se salátkem a opečeným toastem, hlavní chod – vepřová panenka s omáčkou se zeleného pepřem, kuřecí prso na grilované zelenině, pečené brambory granaile s bylinkami a jako dezert – čokoládový fondán s malinovou omáčkou a vanilkovou zmrzlinou. Společné dny pro nás byly velkým přínosem. Tímto panu Masaříkovi děkujeme.

žáci 3. ročníku oboru kuchař – číšník, ISŠ

 

Den s odborníky ve výuce

Dne 6. 3. 2019 naše žáky přišli vyučovat jedni z nejlepších ve svém oboru...

Splnilo se mi přání

Ve dnech 4. – 5. 2. 2019 jsem měla tu skvělou možnost osobně se setkat a získat zkušenosti pod vedením cukráře a kuchaře Josefa Maršálka. Pro ty, kteří přesně neví o koho jde (jaká ostuda), tak Josef Maršálek je jeden z našich nejlepších cukrářů. Má za sebou letité zkušenosti v luxusním obchodním domě Harrods, cukrářská ocenění z mnoha soutěží a podílí se na udílení sladkých trendů pro evropské cukrárny.

Používání nano přípravků na karosérii v praxi

Dne 23. a 24. 1. 2019 se v prostorách odborného výcviku oboru Mechanik opravář motorových vozidel uskutečnilo školení žáků prvního ročníku, které provedla firma Carwellness  se specializací na úpravy a renovace laku automobilů, prodejem autodílů, chiptuning a čištěním interiérů.

CESTA DO AMERIKY S MISTREM JOSEFEM MARŠÁLKEM

V rámci odborného výcviku žákyň oboru cukrář  2.B CUTR  nás navštívil ve dnech 16. – 17. ledna 2019 poprvé ve svém životě v české škole znalý Mistr cukrář Josef Maršálek, který připravoval dezerty i pro britskou královnu.

Drátkování květin

V rámci projektu šablony nás ve dnech 6. – 7. 12. 2018 navštívila odbornice na drátkování květin paní Libuše Začalová. Ukázala nám, jak se drátkují a tvarují růže, orchideje a různé drobné kytičky. Paní Začalová nám rozšířila obzor, jak svázat jednotlivé kytičky tak, aby tvořily jedlou kytici. Inspirací pro nás bylo také velké množství květin, které pro nás přivezla předem vymodelované. Své výtvory jsme si nakonec mohli odnést domů a potěšit jimi své rodiče. Dne 24. a 25. ledna za námi, v rámci šablon -  odborník do škol, zavítal kuchař Miroslav Vrábel.  Vztah k naší škole má především díky tomu, že u nás vystudoval obor kuchař-číšník.

E. Schillerová a K. Karpinská, ISŠ

ODBORNÁ STÁŽ PEDAGOGŮ VE FIRMÁCH

V rámci ESF jsem se zúčastnil během říjnu, listopadu a prosince 2018 odborné stáže ve firmě Renocar, a.s., se sídlem v Brně - Slatině. Tato firma se zabývá prodejem a servisem osobních automobilů značky BMW. Tuto stáž jsem absolvoval ve značkovém autoservisu ve spolupráci s mechaniky při skutečných zakázkách. 

STÁŽ  PEDAGOGŮ U ZAMĚSTNAVATELŮ

V měsíci květnu a červnu 2018 jsem v rámci evropského projektu Šablony – CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0005219 absolvoval stáž v servisu AUTO-BAYER s.r.o. ve Slavkově u Brna. V tomto značkovém servisu jsem se seznámil s celým postupem činností při opravě vozidel značky Škoda, tedy od převzetí vozidla od zákazníka, přes objednání servisních prací včetně náhradních dílů až po fyzickou opravu vozidla. Hlavním přínosem bylo, že jsem se seznámil s diagnostikou a postupy oprav automobilů v záruční i v pozáruční době v reálném provozu servisu.

Ing. P. Vodák, ISŠ

Mirek Vrábel opět u nás

Ve dnech měsíce května k nám v rámci projektu Odborník do škol zavítal kuchař Miroslav Vrábel.  Vztah k naší škole má především díky tomu, že u nás vystudoval obor kuchař-číšník. Prošel mnoha stážemi a různými pracovišti, mezi ty nejzajímavější patří Café Imperial u Zdeňka Pohlreicha. V současnosti spolupracuje s Radkem Šubrtem v jeho společnosti Šubrt Catering Praha.

Go to top