Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Stáže ve firmách

Pracovní stáž v autoservise

Dne 24. 8. – 28. 8. 2020 jsem absolvoval stáž v Autoservise Romana Červinky ve Slavkově u Brna, která byla zaměřena na obor automechanik. Servis je vybaven standardními přístroji. Během stáže jsem se podílel na opravách kotoučových - bubnových brzd a výměny brzdové kapaliny, kompletní výměny tlumičů, výměny spojkové sady, vyčištění klimatizace, výměny rozvodové sady a diagnostiky motoru. Seznámil jsem se s hlavními produkty společnosti Ravenol, která je předním výrobcem špičkových olejů a mazadel. Získané znalosti a dovednosti lze uplatnit při praktické výuce.

P. Hájek, ISŠ

Pracovní stáž ve firmě BestDrive

V přípravném týdnu od 24. – 28. 8. 2020 jsem se účastnil stáže v autoservise BestDrive ve Vyškově. Servis byl velmi dobře vybaven moderní technikou sloužící k opravě automobilů. V rámci prací jsem si rozšířil znalosti v používání nejen těchto přístrojů, ale i dalších přípravků a nástrojů nutných k opravě motorů všech značek automobilů. Chtěl bych tímto poděkovat p. Jungerovi za tuto možnost uskutečnit stáž právě u něj v servise.

P. Orbán, ISŠ

Stáž v Auto Pneu Servis Hodějice

V přípravném týdnu od 24. 8. – 28. 8. 2020 jsem byl vyslán ISŠ Slavkov u Brna na stáž, která byla zaměřena pro obor automechanik do Auto Pneu Servis Hodějice.
Servis je vybaven standardními přístroji sloužící k opravě všech druhů značek automobilů. Během stáže jsme se zaměřili na kódování řídících jednotek, diagnostiku, měření emisí, zapojení spotřebičů na vozidle, čištění klimatizace a výměnu chladícího plynu a montáž-demontáž pneumatik.
Během stáže jsem si rozšířil obzor tím, že se dají určité pracovní postupy zaměnit a dosáhnout stejného výsledku, což je způsobeno jinými dostupnými přístroji v servisu.

J. Kosař, ISŠ

TAJEMSTVÍ LUKÁŠE SKÁLY

Ve dnech 24. 8. – 28. 8. 2020 jsme se zúčastnily pětidenní stáže v cukrárně u pana Lukáše Skály ve Šporkovském paláci v Praze. Cukrárna se nám velmi líbila. Celý prostor výrobny je prosklený, zákazník tedy může vidět výrobu svého dezertu doslova v přímém přenosu. Při práci jsme se seznámily s novými technologickými postupy při použití netradičních surovin. Stáž byla velmi náročná, ale odměnou nám bylo mnoho nových poznatků a zkušeností při přípravě tradičních dezertů. I přes to, že podniky v Praze jsou dnešní situací velmi poznamenány, rády bychom zase navštívily nějaké další vyhlášené cukrárny.

učitelky odborného výcviku obor cukrář

Stáž pedagogů u zaměstnavatelů

Ve dnech 24. 8. - 28. 8. 2020 jsem absolvovala stáž v cukrárně a kavárně U tří císařů ve Slavkově u Brna v rámci projektu STÁŽE PEDAGOGŮ U ZAMĚSTNAVATELŮ. Paní majitelka Romana Drápalová mě velmi vřele přijala a ihned po seznámení s provozem jsem se zapojila do práce na úseku obsluhy. Osvojila jsem si práci s mlýnkem na kávu, kávovarem či přípravu různých druhů kávy, vyzkoušela si základy latte art, ale i přípravu domácích limonád. Po celou dobu jsem používala kavárenský způsob obsluhy. Celá kavárna je velmi oblíbená, o čemž svědčí častá úplná obsazenost. Vyhlášené jsou i kavárenské zákusky a vynikající zmrzlina.
Děkuji paní Drápalové za možnost absolvovat stáž právě v její cukrárně a kavárně a věřím, že nabyté zkušenosti využiji při výuce žáků.

L. Poláčková, ISŠ Slavkov u Brna

STÁŽ ALF & BET v Praze

V týdnu od 11. – 15. 2. 2019 jsem měla možnost navštívit kavárnu Alf & Bet v Praze. Mým garantem stáže byl šéfkuchař Michal Skuhrovec, hlavní cukrářkou byla Noémi Kovácsová. Zvláštností této kavárny je velký pražící stroj na kávu a samozřejmě zkušení baristé, kteří Vám připraví kávu dle Vašeho přání. Také zde mají velkou pec na pečení chleba, takže pokud chcete ochutnat čerstvě praženou kávu a výborný domácí chléb, navštivte Alf & Bet na Palmovce v Praze. 

L. Hladká, ISŠ

STÁŽ V AUGUSTINE, A LUXURY COLLECTION HOTEL

V týdnu 25. – 29. 6. 2018 jsme měly možnost navštívit Hotel Augustine, a Luxury Collection Hotel v Praze. Na stáži jsme byly díky projektu Evropské unie, který je zaměřen na vzdělávání učitelů odborných předmětů. Nahlédly jsme do jednotlivých částí hotelu – přes kuchyni, cukrárnu, Housekeeping až po Front Office. Garantem naší stáže byl známý Executive Chef Marek Fichtner. Marek, ale i celý jeho kuchařský tým nám poskytl mnoho informací a cenných rad. Všem zaměstnancům mockrát děkujeme za přijetí do kolektivu. Pokud se ještě v budoucnu naskytne příležitost, velmi rády se vrátíme na místo činu.

Ing. M. Svobodová, L. Hladká, ISŠ

Projekt Stáže ve firmách

V letošním roce jsme se zapojili do projektu Stáže ve firmách 2, který byl inovován o nově vytvořené šablony stáží pro pedagogické pracovníky. Hlavním cílem projektu se stala podpora vzdělávání pedagogických pracovníků středních odborných škol v oblasti zvyšování odborných kompetencí, a to prostřednictvím možnosti absolvovat stáž ve vybrané firmě. 

Go to top