Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Velikonoční beránek 2021

Na naší škole se stalo už hezkou tradicí vyhlásit soutěž o nejkrásnějšího velikonočního beránka, které se v letošním roce zúčastnilo 51 žáků ze všech našich oborů kuchař – číšník, hotelnictví, cukrář a dokonce nás pár svými výrobky překvapili automechanici. Truhláři naopak předvedli svoje výrobky ze dřeva. V loňském roce se do soutěže zapojili také naši kolegové, a proto jsme v letošním druhém ročníku pro ně vytvořili samostatnou kategorii - zaměstnanec školy.
Z žáků nejvíce hlasů získala K. Nováková oboru kuchař-číšník s 281 hlasy a mezi zaměstnanci nejvíce hlasů získala učitelka odborného výcviku L. Hladká. Výherkyním upřímně blahopřejeme. Všem děkujeme, že se v tak těžké době zapojili do soutěže.

Ing. L. Svobodová, ISŠ

Krajské kolo projektu Enersol

Již po několikáté se naše škola zapojila do soutěže ENERSOL, která je zaměřena na ekologii. Na základě zprostředkování návštěvy firmy Flenexa Aquaponie našimi vyučujícími vznikl nápad, představit tento ekologický projekt a Mgr. Vaňura mne a moji spolužačku oslovil, abychom se zapojili do soutěže. V lednu letošního roku se konalo první okresní kolo, dne 4. 3. 2021 jsme se zúčastnili krajského kola a dosáhli jsme na stupeň nejvyšší. Z důvodu pandemie COVID-19 se obě kola konala ve virtuálním prostředí. Toto vítězství nás posunulo do celorepublikového finále, které by se mělo uskutečnit na podzim 2021 v Praze. Budeme se snažit co nejlépe reprezentovat naši školu pod vedením Mgr. R. Vaňury a doufáme, že nezklameme důvěru v nás vloženou.


D. Švehlová, žákyně ISŠ

 

První v republikové soutěži

První v barmanské soutěži

Žák naše školy, který studuje třetím rokem obor kuchař-číšník, se zúčastnil celostátní barmanské soutěže pořádané Stock Božkov Plzeň ve spolupráci s CBA. V konkurenci 49 profi barmanů z celé ČR získal cenné 1. místo.
„Když jsem dostal láhev ginu Gordon’s, hned mě napadlo, že se můj drink „Three reasons why” bude ubírat směrem ke vzpomínce na spisovatele Iana Fleminga - Gordon’s byl jeho nejoblíbenější gin a také jej použil při vymýšlení koktejlu Vesper Martini, který podal James Bond v jeho románu Casino Royal z roku 1953. Vycházel jsem tedy z téhle světové klasiky, kdy jsem „gro” mého drinku postavil na ginu a šípku,” komentuje náš barman.


Srdečně blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy, našeho města a kraje, přejeme další úspěchy nejen při soutěžích, ale i u závěrečných zkoušek.

ISŠ

 

Postupujeme do celostátního kola

Dne 1. 10. 2020 se ve Střední škole v Tišnově konala soutěž v jízdě zručnosti traktoru s vlekem o nejlepšího řidiče v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina. Této soutěže jsme se zúčastnili poprvé a velké ambice jsme si nedělali. Příjemným překvapením bylo, že oba naši žáci se umístili na stupních vítězů. Náš nejlepší žák postupuje do celostátního kola, které se koná v Poděbradech, a druhý žák je prvním náhradníkem pro celostátní finále. Oběma žákům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy a našeho města.

 

J. Moudrý, ISŠ

Reprezentujeme školu, naše město i Jihomoravský kraj

Letošní rok byl poněkud jiný, než roky předcházející, ale do 10. března 2020 jsme přesto stihli přípravu a účast na odborných soutěžích.

Slavkovské memento 2020 

Šestnáctý ročník Slavkovského mementa byl jako celek ve stínu koronavirové nákazy, která zřejmě ovlivnila i počet prací, které nám byly doručeny. O slavnostním předávání v Historickém sále slavkovského zámku za účasti pana starosty, zástupců Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov a generálního konzulátu Ruské federace jsme si mohli nechat jen zdát.

Hody, hody, doprovody,…

 

V době virové epidemie, kdy učitelé a žáci byli již plně pohlceni on-line výukou, vyhlásila Ing. L. Svobodová praktickou soutěž všech žáků naší školy s názvem Upeč a vyfoť svého velikonočního beránka (popř. i jinou laskominu). Soutěž se setkala s odezvou nejen žáků, ale i učitelů. Výhra má být sladká, tak budu přemýšlet, co by vítězi nejvíce chutnalo, čím ho obdarovat. Že bych mu upekla velikonočního beránka? Fotografie beránků si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Kulhánková Vlad.

Mistrem ČR mezi truhlářskými juniory je opět žák z ISŠ Slavkov u Brna

Na výstavišti v Brně proběhlo ve středu 26. 2. 2020 při příležitosti mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX finálové kolo 3. ročníku Mistrovství České republiky oboru truhlář, vyhlášené Klastrem českých nábytkářů pro žáky tříletého učebního oboru truhlář.

Podbeskydský ještěr

Dne 13. 2. 2020 jsme se vydali s paní učitelkou L. Hromkovou na cukrářskou soutěž ve Frýdku-Místku. Jeli jsme podpořit naši kamarádku v soutěžním klání, načerpat inspiraci a zkušenosti. Přihlásili se cukráři z 12 různých škol. Úkolem bylo připravit sváteční dort na libovolné téma v časovém limitu 5 hodin. Naše soutěžící si vybrala téma karneval a pro svůj dort zvolila techniku zdobení jedlým papírem. Při celé soutěži panovala dobrá nálada. Naší cukrářce šlo dílo pěkně od ruky a podařilo se jí vybojovat krásné 6. místo. I když cesta do Frýdku Místku je dlouhá, jsme rádi, že jsme mohli být součástí.

Žáci 1.B CU, ISŠ

Go to top