Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Postupujeme do celostátního kola

Dne 1. 10. 2020 se ve Střední škole v Tišnově konala soutěž v jízdě zručnosti traktoru s vlekem o nejlepšího řidiče v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina. Této soutěže jsme se zúčastnili poprvé a velké ambice jsme si nedělali. Příjemným překvapením bylo, že oba naši žáci se umístili na stupních vítězů. Náš nejlepší žák postupuje do celostátního kola, které se koná v Poděbradech, a druhý žák je prvním náhradníkem pro celostátní finále. Oběma žákům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy a našeho města.

 

J. Moudrý, ISŠ

Reprezentujeme školu, naše město i Jihomoravský kraj

Letošní rok byl poněkud jiný, než roky předcházející, ale do 10. března 2020 jsme přesto stihli přípravu a účast na odborných soutěžích.

Slavkovské memento 2020 

Šestnáctý ročník Slavkovského mementa byl jako celek ve stínu koronavirové nákazy, která zřejmě ovlivnila i počet prací, které nám byly doručeny. O slavnostním předávání v Historickém sále slavkovského zámku za účasti pana starosty, zástupců Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov a generálního konzulátu Ruské federace jsme si mohli nechat jen zdát.

Hody, hody, doprovody,…

 

V době virové epidemie, kdy učitelé a žáci byli již plně pohlceni on-line výukou, vyhlásila Ing. L. Svobodová praktickou soutěž všech žáků naší školy s názvem Upeč a vyfoť svého velikonočního beránka (popř. i jinou laskominu). Soutěž se setkala s odezvou nejen žáků, ale i učitelů. Výhra má být sladká, tak budu přemýšlet, co by vítězi nejvíce chutnalo, čím ho obdarovat. Že bych mu upekla velikonočního beránka? Fotografie beránků si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Kulhánková Vlad.

Mistrem ČR mezi truhlářskými juniory je opět žák z ISŠ Slavkov u Brna

Na výstavišti v Brně proběhlo ve středu 26. 2. 2020 při příležitosti mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX finálové kolo 3. ročníku Mistrovství České republiky oboru truhlář, vyhlášené Klastrem českých nábytkářů pro žáky tříletého učebního oboru truhlář.

Podbeskydský ještěr

Dne 13. 2. 2020 jsme se vydali s paní učitelkou L. Hromkovou na cukrářskou soutěž ve Frýdku-Místku. Jeli jsme podpořit naši kamarádku v soutěžním klání, načerpat inspiraci a zkušenosti. Přihlásili se cukráři z 12 různých škol. Úkolem bylo připravit sváteční dort na libovolné téma v časovém limitu 5 hodin. Naše soutěžící si vybrala téma karneval a pro svůj dort zvolila techniku zdobení jedlým papírem. Při celé soutěži panovala dobrá nálada. Naší cukrářce šlo dílo pěkně od ruky a podařilo se jí vybojovat krásné 6. místo. I když cesta do Frýdku Místku je dlouhá, jsme rádi, že jsme mohli být součástí.

Žáci 1.B CU, ISŠ

POPRVÉ NA VELKÉ SOUTĚŽI

Ve dnech 14. – 15. ledna 2020 jsme se zúčastnily republikové cukrářské soutěže Moravský pohár, která se tentokrát konala v SŠ Brno, Charbulova. Naším soutěžním úkolem bylo připravit 3 druhy dezertů, soutěžní dort a skulpturu na libovolné téma. Jelikož se blíží svátek všech zamilovaných, naše téma tak bylo jasné – Valentýn. Děvčata vše sladila do jemné růžové barvy a i názvy výrobků byly valentýnské. Porota tedy ochutnala Mechový polibek s malinami, Valentýnskou romanci s jasmínem nebo Čokoládové pokušení s Tonkou. Soutěž byla velice náročná jak na přípravu, tak i v soutěžní den. I přesto všechno jsme se umístily v bronzovém pásmu na sedmém místě. Chtěla bych moc poděkovat soutěžícím za jejich trpělivost a píli.

L. Hladká, ISŠ

 

Truhláři z ISŠ Slavkov u Brna (Rousínov) opět nejlepší

Dne 17. 12. 2019 se uskutečnilo pro žáky oboru truhlář v dílenských prostorách SŠDOS Moravský Krumlov regionální kolo pro Zlínský a Jihomoravský kraj v rámci Mistrovství České republiky. Do soutěžního klání o nejlepšího jednotlivce z každého kraje a postup celostátního finále se přihlásilo celkem 10 škol.

Zvláštní cenu v soutěži Svačina roku s Rio Mare vybojovala kuchařka ze Slavkova u Brna

Praha, 6. prosince 2019 – Zvláštní cenu v 7. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare získala Kamila Karafiátová z Integrované střední školy Slavkov u Brna. Za Zvláštní cenu Rio Mare si mladá kuchařka odnesla poukaz v hodnotě 5 000 Kč.

Videoprezentace školy

Internetové vyhledávače
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
České ručičky
 
Asociace českých nábytkářů
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top