Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Ostatní

Poděkování pedagogům a zaměstnancům školy

Od 11. března 2020 se život v naší škole výrazně změnil a ráda bych poděkovala všem mým kolegům, kteří velice zodpovědně přistoupili ke zcela jinému systému výuky, který na ně klade daleko větší nároky.

Hody, hody, doprovody,…

 

V době virové epidemie, kdy učitelé a žáci byli již plně pohlceni on-line výukou, vyhlásila Ing. L. Svobodová praktickou soutěž všech žáků naší školy s názvem Upeč a vyfoť svého velikonočního beránka (popř. i jinou laskominu). Soutěž se setkala s odezvou nejen žáků, ale i učitelů. Výhra má být sladká, tak budu přemýšlet, co by vítězi nejvíce chutnalo, čím ho obdarovat. Že bych mu upekla velikonočního beránka? Fotografie beránků si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Kulhánková Vlad.

TÝDEN S TECHNIKOU

Těsně před tím, než byly nařízením Vlády ČR v souvislosti s koronavirem uzavřeny všechny školy, uskutečnily se na ISŠ Slavkov u Brna hned tři akce související s technikou, kterých se ovšem účastnili nejen žáci z technických oborů školy, ale také žáci oborů netechnických.

Motivační příspěvky pro truhláře z ISŠ Slavkov u Brna

Na základě uzavřené dlouhodobé spolupráce naší školy s družstvem Dřevodílo Rousínov proběhlo dne 6. 3. 2020 pravidelné vyhodnocení nejlepších žáků oboru truhlář za 1. pololetí školního roku v každém ročníku a žáci, kteří splnili stanovená kritéria, byli oceněni finanční odměnou ve výši 2 500,- Kč, 1 750,- Kč, 1 250,- Kč a 500,- Kč. Odměnu osobně žákům předal Ing. Pavel Šaněk, výrobní ředitel Dřevodíla Rousínov. Jsme rádi, že spolupráce s touto firmou nespočívá pouze s organizováním praxí našich žáků ve firmě, ale i v podpoře studia nejlepších žáků a k jejich motivaci dosahovat co nejlepších výsledků.

Ing. V. Bábek, ISŠ

INTERGASTA – STUTTGART (aktualizováno)

Ve dnech 16. – 17. 2. 2020 se mi naskytla příležitost navštívit veletrh INTERGASTA ve Stuttgartu a v rámci veletrhu i Kulinářské olympiády. Pro lidi, kteří se zajímají o gastronomii, se jedná o tzv. „gastronomický ráj“. Na ploše 115 000 m² v 10 halách se rozprostíraly neskutečné a často až neuvěřitelné výtvory cukrářů, kuchařů a různých vystavovatelů.

DOBROVOLNICTVÍ JE IN

je název devadesátiminutového výukového programu, se kterým přišly lektorky Hnutí Brontosaurus 3. 2. 2020 do naší školy. Žáci 1.A HT se v průběhu interaktivních aktivit dozvěděli, kdo je to dobrovolník, jak se jím stát, čím pomoci ostatním, i to, že dobrovolnictví se dá spojit i s poznáváním jiných zemí. Žáci měli příležitost využít své jazykové schopnosti, protože program proběhl v angličtině.

Mgr. Š. Freyová, ISŠ

Dakar přijel do Slavkova

Dne 27. 1. 2020 zavítal za našimi automechaniky Honza Brabec, který se vrátil z nejpopulárnější soutěže světa Rallye Dakar. „Brabčák“, jak se Honzovi přezdívá, patří mezi neúspěšnější motokrosové závodníky Česka.

Lednové dny otevřených dveří 

Dny otevřených dveří, které škola pořádala v termínech 24. – 25. ledna, byly oproti minulým ročníkům obohaceny o nabídku vyzkoušet si přijímací zkoušky nanečisto. Premiérově si tak během pátečního odpoledne vyzkoušelo 30 žáků 9. ročníků ZŠ, převážně z okresu Vyškov, didaktické testy z českého jazyka a matematiky.

Zeměpis cestovního ruchu v terénu

Dne 17. ledna 2020 jsme se s žáky 2.A HT a 2.B HT, Mgr. Hirtem a Ing. Svobodovou vydali na veletrh cestovního ruchu Regiontour 2020. Na veletrhu jsme se zúčastnili dvou přednášek - o Slovensku a o Slovinsku. Součástí expozice byla i část, kde jsme mohli ochutnat jídla z různých krajů a zemí, nebo si koupit různé suvenýry. Hned u vchodu nás také zaujaly luxusní cestovní autobusy a karavany, jejichž interiéry jsme si mohli prohlédnout. Z pavilonu, který byl věnován jednotlivým krajům České republiky a některým zemím, jsme si z každého stanoviště mohli odnést zajímavé materiály, které použijeme v hodinách zeměpisu cestovního ruchu.

A. Lišková, ISŠ

Novoroční setkání žáků s vedením školy 2020

Jako malé poděkování našim žákům se konalo na začátku ledna 2020 novoroční setkání nejúspěšnějších žáků s vedením školy a třídními učiteli.

Go to top