Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

DD Lila Otnice

Pečení perníčků

I v letošním předvánočním čase jsme se rozhodli upéct perníčky pro děti z Dětského domova Lila v Otnicích, proto jsme se do pečení perníčků s radostí pustili. V pondělí kluci udělali těsto, v úterý děvčata perníčky napekla a další den jsme je společně nazdobili a hotové perníčky jsme předali dětem. Děti z DD Lila měly z perníčků radost a doufáme, že jim i chutnaly.

Žáci DM při ISŠ Slavkov u Brna

Návštěva DD LILA v Otnicích 2017

Děti z Dětského domova LILA jsme navštívili letos poprvé. Bylo to milé setkání, děti nás přivítali s úsměvem a radostí. Hráli jsme si s dětmi s míči a kreslili obrázky. Popovídali jsme si se sestřičkou, která o děti  pečuje. Práce to není jednoduchá a nikterak lehká, přesto ji dělá s láskou a velkou péčí. S dětmi jsme si pohráli a museli jsme se rozloučit a slíbit, že zase přijedeme. Už se těšíme na další návštěvu.

Bartošicová, Horáková, Kabelová, žákyně ISŠ Slavkov u Brna

 

Webové stránky DD LiLa Otnice si můžete prohlédnout zde.

Návštěva DD LILA v Otnicích 2016

Návštěvy v Dětském domově LILA v Otnicích se staly pro ubytované žáky ISŠ Slavkov u Brna již tradicí. Také v letošním  předvánočním čase jsme děti navštívili. Přivezli jsme jim napečené perníčky a od zaměstnanců naší školy jsme předali finanční dar, který bude použitý pro děti z domova na výlety a jiné aktivity. S krásným přáním veselých Vánoc jsme se s dětmi rozloučili a již se těšíme na návštěvy v roce 2017.

ubytovaní žáci ISŠ Slavkov u Brna

Poděkování
Velké poděkování patří všem zaměstnancům školy, kteří v adventním čase přispěli částkou 5 700.- Kč na sbírku určenou pro děti DD LILA v Otnicích. Již v minulém roce jsme dětem darovali 4 500.- Kč a jsme rádi, že se tato pomoc ve formě sbírky stává tradicí. Na našem domově také nezahálí a celý rok žáci školy sbírají barevná víčka od PET lahví pro pomoc potřebným. Děkuji všem.

Kulhánková Vlad.

 

Webové stránky DD LiLa Otnice si můžete prohlédnout zde.

Žáci domova mládeže na návštěvě na Dnu otevřených dveří v dětském domově LiLa v Otnicích 2014
 

Tradičně 1x měsíčně jezdíme s žáky z domova mládeže při ISŠ na návštěvy za našimi již známými dětmi. Tentokrát jsme byli požádáni vedením DD o pomoc při Dnu otevřených dveří, které se konalo ve středu 23. dubna. 

 


Naše další návštěva v dětském domově LiLa v Otnicích 2013
 

V letošním školním roce jsme se dne 23. října 2013 již podruhé rozjeli za „našimi“ dětmi do Otnic. Jeli jsme tentokrát obzvláště rádi, protože jsme pro ně měli spoustu dárečků, které poslala maminka naší ubytované žákyně paní Eva Veselá ze Svatobořic-Mistřína. 

 

Pokračujeme v návštěvách „Liláčku“ 2013
 

Po letní pauze jsme se opět s našimi ubytovanými žáky na domově mládeže při ISŠ ve středu dne 25. září rozjeli za dětmi do dětského domova LILA v Otnicích.

 


Naše návštěvy v „Liláčku“ 2013
 

Ve středu dne 20. března jsme spolu s dětmi z domova mládeže opět navštívili dětský domov LILA v Otnicích. Po zimní pauze jsme se na děti velmi těšili. Malým svěřencům „Liláčku“ jsme přinesli velkou krabici tatranek, kterou jim věnovala paní Maláčová Marie a za finanční příspěvek 100,- Kč od našeho žáka Jana Korty jsme nakoupili sladkosti. Děti nás vřele přívítaly a při našem odchodu se objevila i nějaká ta slzička. Naše návštěvy budou v následujícím období spolu s oteplením určitě častější a již se těšíme i na společné chvíle v zahradě, kde se děti spolu s námi určitě vyřádí.

Kocmanová Zdenka 

 

Spolupráce Domova mládeže při ISŠ Slavkov u Brna s Dětským domovem LiLa Otnice

 

Již od listopadu roku 2006  pravidelně navštěvujeme spolu s našimi ubytovanými žáky děti v DD Lila v Otnicích. Děti mají z naší návštěvy vždy velkou  radost, kterou umí dávat patřičně najevo. S dětmi si hrajeme v případě příznivého počasí na zahradě, při nepřízni počasí bereme útokem velkou tělocvičnu, kterou děti milují a ve které se skutečně vyřádíme.
V minulém školním roce jsme se společně zúčastnili  výletu do zoologické zahrady v Hodoníně. Při naší poslední návštěvě jsme dětem přivezli mikulášskou nadílku, kterou věnovala pekárna Herold Slavkov u Brna. Určitě budeme nadále děti v Otnicích navštěvovat, vždyť na jejich rozzářená očka při našem příchodu se nedá zapomenout.


Vychovatelky domova mládeže ve Slavkově

 

Webové stránky DD LiLa Otnice si můžete prohlédnout zde.

Go to top